18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poniesie konsekwencje?

Kompletnie pijany lekarz pełnił dyżur w szpitalu

Bartłomiej Ciepielewski
22.01.2021  20:57
Lekarz poniesie konsekwencje?
Lekarz poniesie konsekwencje? Fot: Pixel-Shot/Shutterstock

Lekarz pełniący dyżur w jednym z radomskich szpitali miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Sprawą zajmie się prokuratura.

W środę, około godziny 17, lokalny komisariat policji otrzymał wezwanie do radomskiego szpitala na Józefowie. Jak poinformowano, dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pełnił kompletnie pijany lekarz. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce podejrzany został sprawdzony alkomatem. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wobec tego lekarza zostały już wyciągnięte stosowne konsekwencje wynikające z umowy cywilnoprawnej pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami, czyli szpitalem a praktyką lekarską. Lekarz ten nie jest etatowym pracownikiem szpitala - przekazała rzecznik prasowa szpitala.

Pijanego lekarza czeka również postępowanie karne. Za narażenie na utratę życia lub zdrowia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kolejny przypadek pijanego lekarza na SORze

Prawie 3 lata temu w radomskim szpitalu doszło do identycznej sytuacji. Pełniący tam służbę chirurg miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z powodu braków kadrowych został jednak przywrócony do pracy.

Sprawę umorzyła także prokuratura. Uznano, że pełniący wtedy dyżur pijany lekarz nie naraził żadnego z pacjentów na utratę życia lub zdrowia. Śledczy incydent określili jako naruszenie dyscypliny pracy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze