18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirusa ma w nosie

Komunia tylko do ust. Uparty ksiądz kpi z wiernych

21.12.2020  17:26
Duchowny ma wszystkich w nosie
Duchowny ma wszystkich w nosie Fot: Calamity Jane/Shutterstock

Kościelne władze oraz sanepid zalecają przyjmowanie komunii na rękę. Pozwala to ograniczyć ekspansję koronawirusa i zapewnia nieco większe bezpieczeństwo. Pomysł ten nie spodobał się proboszczowi parafii w Mińsku Mazowieckim. Twierdzi on, że osoby, które powołują się na pandemiczne obostrzenia boją się przyjmować Boga.

W kościołach na terenie całego kraju zaleca się przyjmowanie komunii na rękę. Proboszcz jednej z parafii w Mińsku Mazowieckim wszelkie prośby hierarchów ma w głębokim poważaniu.

Ksiądz lekceważy obostrzenia pandemiczne

Jak poinformowali parafianie, duchowny boi się kradzieży opłatka, dlatego komunię wręcza tylko bezpośrednio do ust.

Zdaniem kapłana hostia podarowana na dłoń trafi na aukcje internetowe i zostanie sprzedana za 50 euro satanistom. Nie wiadomo skąd duchowny ma informacje o czyhających na komunię satanistach, jednak zdecydowanie wierzy w swoje słowa. Na stronie internetowej  parafii pojawił się nawet atakujący parafian wpis, który szybko zniknął z portalu.

Są osoby, które boją się przyjmować Pana Jezusa. Uważają, że się zarażą. W ten sposób pokazują niewiarę w Boga i w Jego żywą obecność w Najświętszym Sakramencie. Co udowodniły liczne Cuda Eucharystyczne, odrzucając Boga, przyjmują naukę szatana i skazują się na wieczne potępienie - stwierdził proboszcz na parafialnej stronie internetowej.

Do kurii spłynęło wiele skarg w tej sprawie. Władze kościelne odsyłają jednak rozżalonych parafian do sanepidu.