18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NO TO PA PANDEMIO

Konferencja Niedzielskiego. RZĄD ZNOSI OBOSTRZENIA

Emilia Waszczuk
24.03.2022  09:03
Rząd znosi obostrzenia
Rząd znosi obostrzenia Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Już nie trzeba bać się tego wirusa? Zdaniem Adama Niedzielskiego i jego doradców - nie. A skoro tak, to rząd żegna pandemię i znosi obostrzenia.

W czwartek przed godziną 9 minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał ważną konferencję prasową. Szef resortu zdrowia ogłosił nowe decyzje w związku z pandemią koronawirusa. Żegnamy się z pandemią. Czy nie za wcześnie?

Choć lekarzem Adam Niedzielski nie jest, twierdzi, że zna się na zdrowiu i nie ma już sensu bać się koronawirusa. A skoro obawy są już nieuzasadnione, można wracać do normalności.

Rząd znosi obostrzenia

W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia informowało o planach całkowitego zniesienia obostrzeń pandemicznych, w tym odejście od izolowania chorych na COVID-19. Teraz Adam Niedzielski ogłosił, jakie decyzje rząd podjął w tej sprawie i od kiedy likwidujemy restrykcje ze swojego życia.

Już od dnia 28 marca rząd znosi obowiązek noszenia maseczek, jednak z jednym wyjątkiem. Maseczki pozostaną z nami w placówkach leczniczych, a do noszenia ich zobowiązany jest zarówno personel, jak i pacjenci. Minister zdrowia rekomenduje przy tym rozwagę i dobrowolne noszenie osłon w dużych skupiskach ludzi.

Po drugie rząd całkowicie znosi izolację i kwarantannę, także dla osób wjeżdżających do Polski. Osoby chore na COVID-19 będą otrzymywały zwolnienia lekarskie. I choć obowiązkowego izolowania ich nie będzie, powinni podejmować samoizolację i pozostawać w domach. Minister zdrowia zastrzegł, że kwarantanna i izolacja mogą być nakładane w przypadkach dużych ognisk nowych zakażeń.

Skala zakażeń spada, z naszego punktu widzenia pandemia jednak się nie kończy. Nadal będziemy identyfikować ogniska wirusa. Jeśli zostaną zidentyfikowane, będziemy mogli zdecydować o kwarantannie i izolacji

- potwierdził Krzysztof Saczka z GIS.

Czytaj także