18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromne wygrane

Rusza LOTERIA SZCZEPIONKOWA! Rząd podał szczegóły

Bartłomiej Ciepielewski
24.06.2021  15:33
Loteria szczepionkowa rusza już za tydzień
Loteria szczepionkowa rusza już za tydzień Fot: Planeta.pl

Podczas czwartkowej konferencji prasowej zaprezentowano szczegóły dotyczące Loterii Narodowego Programu Szczepień. Organizowany przez rząd konkurs przewiduje atrakcyjne nagrody, lecz nie jest pozbawiony wad. Pieniądze przyciągną Polaków do punktów szczepień?

Loteria szczepionkowa to jeden ze sposobów rządu na przyciągnięcie Polaków do punktów szczepień. Podobne sposoby promocji stosowane są obecnie między innymi w USA. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy w Polsce mają one sens?

Loteria szczepionkowa - zasady i nagrody

W czwartek odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa KPRM Michała Dworczyka, Sekretarza Stanu w MSWiA Pawła Szefernakera, a także prezesa zarządu Totalizatora Sportowego Olgierda Cieślika. Spotkanie było poświęcone Loterii Narodowego Programu Szczepień, która rozpocznie się 1 lipca i potrwa przez 3 miesiące.

Jak poinformował Olgierd Cieślik, loteria obejmie całą Polskę, uczestnicy muszą być pełnoletni oraz w pełni zaszczepieni. Rejestracji w losowaniu można dokonać przez Internetowe Konto Pacjenta lub infolinię telefoniczną o numerze 989.

Uczestnicy mają cztery szanse na otrzymanie nagrody (losowania codzienne, tygodniowe, miesięczne i finałowe):

  • codzienne - co 500 osoba uzyska 200 zł, co 2000 osoba zdobędzie 500 złotych,
  • tygodniowe - hulajnogi elektryczne, vouchery, 2x po 50 tysięcy złotych,
  • miesięczne - 2 x Toyota Corolla, 2 x 100 tysięcy złotych,
  • finałowe - 2 x Toyota C-HR, 2 x 1 milion złotych.

Łączna pula nagród wyniesie 14 mln 300 tys. złotych. Szczegółowe informacje dotyczące loterii będą dostępne na rządowej stronie internetowej od 1 lipca.

Oprócz głównej loterii przewidziane są konkursy na poziomie gmin, o których mówił minister Paweł Szefernaker. Jak podkreślił, rola samorządów w prowadzonej akcji szczepień jest niezwykle ważna, dlatego istotne jest, by prowadziły one kampanie zachęcające do przyjmowania preparatu przeciw COVID-19.

W celu zwiększenia liczby chętnych na szczepienia zostanie wdrożony "Konkurs na najbardziej odporną gminę". Gminy zależnie od wielkości otrzymają od 10 do 40 tysięcy złotych na promocję szczepień wśród osób powyżej 60. roku życia. Samorządy o najwyższym odsetku zaszczepionych mieszkańców otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1 miliona złotych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej