!!!

PILNA KONFERENCJA MINISTRA ZDROWIA! Nowe obostrzenia?

Emilia Waszczuk
19.10.2020  13:29
Pilna konferencja ministra zdrowia
Pilna konferencja ministra zdrowia Fot: Planeta

Konferencja prasowa Ministra Zdrowia i nowe kroki rządu w walce z epidemią koronawirusa. Adam Niedzielski przekazał nowe założenia i plany.

Ministerstwo Zdrowia zwołało pilną konferencję prasową, w której udział wziął minister zdrowia Adam Niedzielski. Polityk poinformował o kolejnych krokach rządu w walce z pandemią koronawirusa.

Koronawirus w Polsce - rząd walczy z epidemią

W poniedziałek przedstawiciele rządu potwierdzili informacje o budowie szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podobne obiekty powstać mają także w innych miastach - przynajmniej po jednym w każdym województwie. Budowa szpitali tymczasowych w pierwszej kolejności obejmie województwa mazowieckie i małopolskie, gdzie wykrywanych jest najwięcej nowych zakażeń.

Premier Morawiecki wydał polecenie dotyczące przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim - potwierdził szef Ministerstwa Zdrowia.

W czasie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że pierwszym celem rządu jest dziś zwiększenie liczby łóżek szpitalnych dla osób chorych na COVID-19. Stąd też kroki podjęte ku przekształceniu części szpitali powiatowych w zakaźne. Kolejny krok to wspomniana już budowa szpitali tymczasowych.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o włączenie w walkę z epidemią prywatnej służby zdrowia. Adam Niedzielski zapowiedział listę szpitali, które nieodpłatnie (w ramach NFZ) przyjmować będą pacjentów z COVID-19.

Prywatne lecznictwo musi się włączyć w walkę z koronawirusem, jest deklaracja współpracy; do środy wypracujemy listę szpitali prywatnych, które utworzą tzw. łóżka Covidowe

- poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Wojsko vs koronawirus. Żołnierze pomogą

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował także o pomocy, jaką rząd przewidział dla lekarzy i całego personelu medycznego. Medycy mogą liczyć na dodatkowe świadczenia i ulgi. Ponadto w walce z koronawirusem lekarzom pomoże wojsko.

Żołnierze Wojska Polskiego mają zastąpić medyków w punktach poboru wymazów od potencjalnych zakażonych. Dzięki temu lekarze będą mogli wrócić do pracy w szpitalach czy przychodniach.

Czytaj także