18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świetne wiadomości od Ministerstwa Zdrowia

Polska wygrała z COVID-19! Zakażeń prawie tyle co nic!

Wojciech Kozicki
21.06.2021  10:33
Koniec COVID-19 w Polsce? Nowy raport Ministerstwa Zdrowia
Koniec COVID-19 w Polsce? Nowy raport Ministerstwa Zdrowia Fot: Planeta.pl

Koronawirus w Polsce? Epidemia? Polacy już niemalże zapomnieli o zarazie z Wuhan. Patrząc na nowe dane i aktualne raport Ministerstwa Zdrowia w poniedziałek, zapowiadają się piękne wakacje 2021 bez koronawirusa.

Pamiętacie jeszcze pandemię COVID-19? Sądząc po tłumach w restauracjach, na koncertach, nad zbiornikami wodnymi i w parkach, Polacy już nie pamiętają o koronawirusie. Liczba zakażeń wciąż spada, albo przynajmniej utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Przypuszczamy, że więcej osób dziennie ma problemy zdrowotne z powodu przedawkowania TVP, niż z powodu koronawirusa.

Koniec COVID-19 w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia

Jak podało Ministerstwa Zdrowia, tym razem testy na obecność koronawirusa potwierdziły 73 nowe zakażenia. Odnotowano natomiast ZERO ZGONÓW z powodu koronawirusa, a choroby współistniejące pozbawiły życia jedną osobę.

Czy rzeczywiście to koniec pandemii w Polsce? Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że jeśli stracimy czujność, może jeszcze jesienią uderzyć czwarta fala zakażeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski już zapowiada powrót patogenu i nowe mutacje koronawirusów.

Mamy 73 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: lubelskiego (9), śląskiego (8), małopolskiego (6), mazowieckiego (6), podlaskiego (6), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), łódzkiego (4), podkarpackiego (4),świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (1), lubuskiego (0). 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba. Liczba zakażonych koronawirusem 2 878 840/74 829 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej