18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy raport, aktualne dane

Koniec epidemii! COVID smyrga z Polski aż miło!

Wojciech Kozicki
16.06.2021  10:34
Koronawirus opuszcza Polskę. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus opuszcza Polskę. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia Fot: Planeta.pl

Koronawirus w Polsce jest jak wokalista zespołu Feel… CIENKO ŚPIEWA! Nowy raport Ministerstwa Zdrowia utwierdza nas w przekonaniu, że epidemia ostatecznie dobiega końca. Czy lada moment całkowicie znikną obostrzenia i restrykcje?

Koniec epidemii? Już dziś śpiewamy wirusowi na pożegnanie piosenkę zespołu Perfect „IDŹ PRECZ!”. I rzeczywiście, idzie precz, co widać w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia. Nowe zakażenia stają się zjawiskiem marginalnym i więcej osób dziennie cierpi z powodu np. biegunki wywołanej przedawkowaniem TVP lub uszkodzenia słuchu spowodowanego słuchaniem piosenek sióstr Godlewskich.

Koronawirus w Polsce. Aktualne dane, liczba zakażeń

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, tym razem testy na koronawirusa potwierdziły 241 nowych zakażeń. Odnotowano 12 zgonów z powodu COVID-19, a wirus i choroby współistniejące odpowiadają za 50 ofiar śmiertelnych.

Minister Adam Niedzielski nie daje się jednak w pełni nacieszyć końcem epidemii, już zapowiadając czwartą falę zakażeń i mutację kolejnych wirusów. A może zagrożeniem epidemicznym staną się warianty koronawirusa, które już atakują w innych krajach?

Mamy 241 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (28), mazowieckiego (25), łódzkiego (23), śląskiego (23), kujawsko-pomorskiego (21), zachodniopomorskiego (20), małopolskiego (19), dolnośląskiego (17), lubelskiego (16),opolskiego (12), pomorskiego (8), podkarpackiego (7), podlaskiego (7), świętokrzyskiego (6), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 50 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 878 061/74 688 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.