18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

było i ni ma

Rządowy Program Szczepień to NARODOWY NIEWYPAŁ? Koniec szczepionek

Emilia Waszczuk
18.01.2021  16:06
Brakuje szczepionek na COViD-19
Brakuje szczepionek na COViD-19 Fot: Mongkolchon Akesin/Shutterstock

Dramatyczna sytuacja w Polsce. Szczepienia przeciw COVID-19 zostały wstrzymane. W całym kraju skończyły się szczepionki.

Fiasko Rządowego Programu Szczepień, który jest podobno najlepiej przygotowanym tego typu przedsięwzięciem w Europie. W poniedziałek pojawiają się niepokojące doniesienia z kolejnych szpitali - szczepionki nie dotarły, szczepienia trzeba odwołać.

Właśnie minęły trzy tygodnie od dnia, w którym pierwsze osoby przyjęły pierwszą dawkę szczepionki przeciw SARS-COV-2. To oznacza, że ci sami ludzie powinni właśnie dostawać dawkę drugą. W tym samym czasie trwać powinny także pierwsze szczepienia kolejnych osób, ale szpitale je odwołują.

Koniec szczepionek na koronawirusa. Szczepienia odwołane

Już wiadomo, że szczepienia w poniedziałek nie ruszyły między innymi w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. 18 stycznia do placówki dotrzeć powinno 630 dawek, ale przywiezione nie zostały. I nie będą.

Dzisiaj otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Zdrowia o anulowaniu naszego ostatniego zamówienia na 630 dawek szczepionki.  Nie dostaliśmy ani jednej szczepionki

- przekazała PAP Karolina Gajewska, rzeczniczka placówki.

Jako że Ministerstwo Zdrowia anulowało dostawę szczepionek, szpital nie może zaszczepić ostatnich medyków i pracowników placówki, nie wie także, kiedy ruszą u nich szczepienia seniorów i podopiecznych DPS.

Podobna sytuacja w poniedziałek wydarzyła się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, w części szpitali w Krakowie czy w placówce w Lesznie. Do 18 stycznia, przez całe trzy tygodnie, udało się zaszczepić pierwszą dawką zaledwie 475 264 tysięcy osób.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze