18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poświęcił się dla ojczyzny!

Koniec wakacji! Szumowski podjął dramatyczną decyzję!

Wojciech Kozicki
30.07.2020  16:08
Szumowski przerywa wakacje, by walczyć z epidemią koronawirusa
Szumowski przerywa wakacje, by walczyć z epidemią koronawirusa Fot: Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce szaleje coraz bardziej i padł właśnie dobowy rekord zachorowań. Sytuacja jest dramatyczna, a minister zdrowia podjął już zdecydowane działania – przerwał urlop i weźmie się do pracy.

Rząd obiecywał niedawno złagodzenie obostrzeń, a tymczasem dziś liczba nowych przypadków przekroczyła 600. Premier Morawiecki już zapowiada nową kwarantannę i lockdown. Jeszcze wczoraj oglądaliśmy w mediach beztroskie zdjęcie z wakacji, na których półnagi Łukasz Szumowski pluskał się w jeziorze niczym szczęśliwy morświń. Sytuacja musi być jednak bardzo poważna, bo minister zdrowia zdecydował się przerwać urlop i wrócić do resortu.

Koronawirus czy urlop - Szumowski podjął decyzję!

Przypomnijmy, że w czwartek 30 lipca testy na koronawirusa potwierdziły zakażenie u kolejnych 615 osób. Zmarło 15 chorych.

Czy powrót Morawieckiego do pracy oznacza zaostrzenie obostrzeń w Polsce?

Nie mamy konkretnych zaleceń na ten moment, trwają prace. Teraz proszę pilnować się, proszę przestrzegać obowiązujących zaleceń.  Wcześniej zareagowaliśmy, zezwoliliśmy na organizowanie wesel, ale - proszę państwa - z limitem osób. Wiemy teraz, że wesela są źródłem wielu zakażeń. Limity, które narzuciliśmy, muszą być dalej przestrzegane. Szukamy nowych metod walki z pandemią koronawirusa - gospodarczo i w kwestii medycznej. Niewykluczone, że wprowadzimy kwarantannę 12 dni dla osób, które wracają w czasie pandemii do Polski – powiedział premier Morawiecki. (Onet.pl)

Sprawę przerwanego urlopu skomentował rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Minister Łukasz Szumowski jest każdego dnia w bieżącym kontakcie ze sztabem zajmującym się walką z epidemią. Dziś z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń z zaleceniem jak najszybszej realizacji dyspozycji. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi - oświadczył Andrusiewicz. (WP.pl)

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze