18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielkie plany

Koniec z maseczkami? Wiceminister zdradził termin

Bartłomiej Ciepielewski
15.12.2020  09:44
Niebawem koniec z maseczkami?
Niebawem koniec z maseczkami? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po niedawnym otwarciu galerii chcemy jeszcze mniej restrykcji. Wiceminister zdrowia zdradził termin wycofania obowiązku maseczkowego.

Waldemar Kraska odniósł się na antenie TVP Info do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Jak zaznaczył, koronawirus nadal jest groźny a trzecia fala może całkowicie zniszczyć służbę zdrowia.

Kiedy przychodziła druga fala pandemii, liczba dziennych zachorowań była na poziomie ok. tys. osób. Tymczasem teraz mamy ok. 10 tys. zakażeń dziennie, więc jeśli pojawi się trzecia fala pandemii, wówczas skutki dla polskiej służby zdrowia byłyby znacznie gorsze niż po drugiej fali - ostrzegał polityk.

Wiceminister poinformował, że wśród pracowników służby zdrowia trwają już zapisy na szczepienia. Co ciekawe, chętnych na szczepionkę nie jest zbyt wiele. Pierwsza dostawa szczepionek pojawi się w styczniu.

Kiedy znikną maseczki?

Niestety rozpoczęcie szczepień nie zniesie wszystkich obostrzeń jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Co najmniej do połowy 2021 roku Polacy będą zmagać się z pandemicznymi restrykcjami.

Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1-2 tygodni, więc, mimo że ona się pojawi, wciąż do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja - poinformował wiceminister.

Do zaszczepienia obywateli zachęci kampania promocyjna. Wystąpią w niej znani politycy, celebryci oraz lekarze.