18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

profanacja w Koninie

18-latek w samych majtkach zdemolował kościół. W ręku dzierżył krzyż

12.02.2020  17:00
18-latek w samych majtkach zdemolował kościół. W ręku dzierżył krzyż
18-latek w samych majtkach zdemolował kościół. W ręku dzierżył krzyż Fot: Facebook/Diecezja Wrocławska

Policja w Koninie zatrzymała 18-letniego mężczyznę, który w niedzielę w nocy napadł na święty przybytek. Młodzieniec zdemolował kościół. W dodatku w samej bieliźnie!

Bosy młodzieniec, ubrany jedynie w bieliznę, ale za to z krzyżem w ręku, przywędrował w niedzielę w nocy do kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Nie planował się tam jednak modlić (chyba). Zamiary miał iście diabelskie.

18-latek przyszedł do świątyni, by... trochę ją zniszczyć. Sytuację skomentował ksiądz Artur Niemira, kanclerz Diecezji Włocławskiej.

Na obrazie z monitoringu widać postać młodego mężczyzny w samej bieliźnie i na boso, który z krzyżem w ręku staje na wprost kamery i jakby celowo ujawnia swoją twarz, po czym dewastuje drzwi i okna, wybijając szyby do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu

- powiedział telewizji WTK.

Zdemolowanie kaplicy to nie jedyny okrutny akt młodzieńca. Chwilę później dopuścił się świętokradztwa!

Po zakończeniu swoich czynności z dużym kawałkiem rozbitej szyby znów staje przed kamerą, kreśląc szkłem znak krzyża i odchodzi. Skojarzenia nasuwają się same. Nie wiadomo, czy mężczyzna działał sam, czy był przez kogoś inspirowany

- powiedział ksiądz Niemira.

18-latek w szpitalu

Jak oszacował proboszcz parafii, ksiądz Wojciech Kochański, 18-latek spowodował straty na 5 tysięcy złotych. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady krwi. Dysponowali też nagraniem z monitoringu - wandala szybko udało się więc namierzyć.

Pierwsze podejrzenia co do sprawcy pojawiły się już kilkanaście godzin później, ale śledczy mieli za mało danych, aby potwierdzić tożsamość mężczyzny. Jednak analiza zapisu monitoringu przez kryminalnych rzuciła na sprawę nowe światło

- podała komenda miejska policji w Koninie.

Policja wie, kim jest sprawca, ale nie może go przesłuchać - 18-latek niedługo po zdarzeniu trafił na SOR. Teraz znajduje się w szpitalu, a jego stan nie pozwala na rozpoczęcie czynności procesowych.

Przeczytaj więcej
Komentarze