18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dane grozy

Koronawirus: 1/4 zakażonych w Polsce to ludzie przed 30-tką

30.03.2020  10:33
Koronawirus: 1/4 zakażonych w Polsce to ludzie przed 30-tką
Koronawirus: 1/4 zakażonych w Polsce to ludzie przed 30-tką Fot: Shutterstock

Koronawirus zbiera żniwo wśród wszystkich ludzi na świecie. Patogen początkowo uważano za niebezpieczny głównie dla osób starszych, ale teraz okazuje się, że nie omija on również młodych.

Koronawirus jest niebezpieczny dla wszystkich ludzi. Nie tylko dla osób starszych i schorowanych. Jak wynika z dostępnych danych - aż 1/4 osób w Polsce, która zarażona jest koronawirusem, to młodzi ludzie prze 30-tką.

Koronawirus niebezpieczny dla młodych ludzi

Na nich spoczywa największa odpowiedzialność. Pandemia to nie czas na spotkania towarzyskie, imprezki i wspólne wypady na miasto. Jeśli ktoś przechodzi zakażenie bezobjawowo, to może zgotować dramat osobie bardziej osłabionej.

Coraz częściej ciężki przebieg COVID-19 dotyczy również osób młodych i zdrowych. Co przerażające, najmłodszą ofiarą w naszym kraju jest w tym momencie 32-letnia kobieta, która według rządu miała również choroby współistniejące. Nie pociesza to nas jednak zupełnie - przeciwnie, przeraża do cna.

Ostrzega nas również Główny Inspektorat Sanitarny.

Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia

- podkreślał już wcześniej CBOS.

Pamiętajcie, że od naszego zachowania teraz może zależeć nasze życie i zdrowie mgnienie oka później.

Przeczytaj więcej
Komentarze