18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

stało się

Państwo zabiera ludziom samochody na czas pandemii

02.04.2020  20:39
Państwo zabiera ludziom samochody na czas pandemii
Państwo zabiera ludziom samochody na czas pandemii Fot: Piotr Molecki/East News

W Polsce koronawirus, stanu wyjątkowego brak, a policja już przejmuje prywatne auta obywateli do walki z epidemią. Kiedy przejmą też mieszkania?

Polska, podobnie jak niemal cały świat, walczy z pandemią koronawirusa SARS-COV-2. W większości państw Europy panuje stan wyjątkowy. W Polsce nie, bo PiS za wszelką cenę chce zorganizować wybory, zanim kraj pogrąży się w kryzysie.

Tuż po ogłoszeniu pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, rząd przyjął ustawę "antywirusową", która przewiduje między innymi wprowadzenie stanu epidemii, a z nim wydzielenie specjalnych stref i wydanie szeregu zakazów oraz obostrzeń dla obywateli. Wśród zapisów znalazły się też punkty mówiące o zajmowaniu na potrzeby walki z epidemią prywatnych ruchomości i nieruchomości.

Zajmują auta

Właśnie nastąpił pierwszy w Polsce przypadek "pożyczenia" na czas epidemii samochodu od podlaskiego przedsiębiorcy.

Jak donosi naTemat, pan Marcin z Białegostoku z dnia na dzień dowiedział się, że musi oddać państwu swoją ciężarówkę. Na co dzień prowadzi firmę transportową. Po piśmie z urzędu miasta nie ma wyjścia - musi, na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji, przekazać jedno z aut dostawczych. Po co? Tego nie wiadomo.

Czytaj także
Przeczytaj więcej