18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walka trwa

Koronawirus: Duże polskie miasto poddane dezynfekcji

09.04.2020  09:17
Koronawirus: Duże polskie miasto poddane dezynfekcji
Koronawirus: Duże polskie miasto poddane dezynfekcji Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus postawił nas wszystkich w stan gotowości. Staramy się zwalczyć pandemię i podejmujemy w granicach naszego kraju mnóstwo działań, które mają na celu wyjście z kryzysu. Z tej przyczyny w Lublinie zostanie przeprowadzona dezynfekcja miasta. 

Koronawirus przestraszył nas bardzo mocno. Nic dziwnego, że m.in. w Lublinie podejmowane są zdecydowane kroki. Wirus rozprzestrzenia się tam coraz szybciej, dlatego władze zdecydowały o przeprowadzeniu dezynfekcji miasta.

Dezynfekcja obejmie aż 50 ulic. Ratusz rozporządził, że będzie miała ona miejsce jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy. Cała procedura przeprowadzona będzie bardzo dokładnie i w związku z tym potrwa aż 3 dni.

Koronawirus: Dezynfekcja Lublina

Ulice i place zostaną odkażone środkami na bazie alkoholu. Procedura obejmie głównie centrum miasta, które jest najczęściej użytkowane przez ludzi. Dodatkowo szczególną uwagę służby poświęcą ławkom i poręczom, z których często się korzysta.

Dezynfekcja w Lublinie potrwa od 8 do 10 kwietnia. 

Poza pasem drogowym dezynfekcja przeprowadzana będzie w ścisłym centrum miasta, obejmie także siedziska przy donicach z roślinnością oraz parklety: na deptaku, placu Łokietka, Placu Litewskim, placu Kaczyńskiego oraz placu Krąpca

– informuje Fakt Grzegorz Jędrek z Urzędu Miasta Lublin.

Mamy nadzieję, że to wykurzy wirusa na dobre. 

Przeczytaj więcej
Komentarze