18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia w natarciu

Trwa ewakuacja szpitala. Wykryto koronawirusa u prawie 30 osób

06.04.2020  21:04
Trwa ewakuacja szpitala. Wykryto koronawirusa u prawie 30 osób
Trwa ewakuacja szpitala. Wykryto koronawirusa u prawie 30 osób Fot: PAWEL SKRABA/REPORTER

Koronawirus doprowadził do ewakuacji pacjentów z oddziału opieki paliatywnej w Pleszewskim Centrum Medycznym. Wszystko przez wykrycie zakażenia u prawie 30 osób.

Koronawirus budzi w nas wszystkich najstraszniejsze instynkty i lęki. Kiedy gdzieś wykrywane jest duże ognisko choroby, natychmiast podejmuje się drastyczne kroki. Dokładnie tak było w przypadku pacjentów z oddziału opieki paliatywnej w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Koronawirus doprowadził do ewakuacji szpitala

U niemalże 30 osób znajdujących się na tym oddziale - pracowników i podopiecznych - wykryto zakażenie Sars-CoV-2. W związku z dużym zagrożeniem, zdecydowano się na ewakuację oddziału w trybie pilnym.

Oddział paliatywny oraz zakład opiekuńczo-lecznicy w Pleszewie zostały zamknięte. U 23 pacjentów i 6 pracowników wykryto koronawirusa. Chorzy są transportowani do szpitali zakaźnych

- poinformował rzecznik prasowy szpitala Ireneusz Praczyk. 

Okazuje się, że zakażeni pochodzą z powiatu krotoszyńskiego, w którym sytuacja jest na tyle niepokojąca, że część osób uważa go za polską "strefę zero". 

Pacjenci są transportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu, a zakażony personel medyczny został poddany kwarantannie

 – dodaje rzecznik prasowy. 

Cała sytuacja dobitnie pokazuje skalę problemu pandemii koronawirusa w naszym kraju. 

Przeczytaj więcej
Komentarze