18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znaczne pogorszenie

Koronawirus: Lawinowy wzrost zachorowań w Polsce

18.03.2020  08:33
Koronawirus: Lawinowy wzrost zachorowań w Polsce
Koronawirus: Lawinowy wzrost zachorowań w Polsce Fot: Shutterstock

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin sytuacja w Polsce bardzo się zaostrzyła. Oficjalnie mamy już ponad 240 chorych na koronawirusa, a będzie ich przybywać. Strach w Polakach narasta, chociaż władze starają się nas uspokoić. 

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin sytuacja w Polsce bardzo się zaostrzyła. Liczba chorych wzrosła lawinowo w porównaniu go tego, jak to wyglądało jeszcze w ostatnich dniach. Koronawirus jest już oficjalnie we wszystkich województwach. "Poległo" nawet Podlasie.

Koronawirus jest już we wszystkich województwach

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślał dziś w programie Gość Radia Zet, że nie znamy skali czekającej nas epidemii, ale do końca przyszłego tygodnia będziemy najpewniej mówić o tysiącach zakażnych.

Trudno się uspokoić, kiedy ma się świadomość, że obecna sytuacja będzie się jedynie stopniowo zaostrzać. Wszyscy czujemy chłodny oddech strachu na karkach, a domowa izolacja jedynie go potęguje. Nigdy nie wiadomo, na jakie konkretnie działania zdecyduje się rząd w okresie zagrożenia. 

W tym momencie w polskich granicach (bagatela zamkniętych) jest już ponad 240 chorych na koronawirusa, w tym 5 osób niestety straciło życie w tej nierównej walce. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin pojawiło się prawie 70 nowych zachorowań. Nie mamy wątpliwości, że dziś również usłyszymy o nowych przypadkach. Mamy nadzieję, że nie tak licznych. 

Przeczytaj więcej
Komentarze