18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie rekord?

Koronawirus POWRÓCIŁ! Tylu zakażeń nie było od dawna

06.07.2022  12:37
Nowa fala pandemii COVID-19 w Polsce
Nowa fala pandemii COVID-19 w Polsce Fot: Mateusz Grochocki/East News

Koronawirus po kilku miesiącach przerwy znów atakuje Polaków. Według najnowszych danych resortu zdrowia przekroczyliśmy właśnie próg 1 tys. nowych zakażeń na dobę, a to dopiero początek. Do niepokojących prognoz odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie ukrywa, że pandemiczne prognozy nie są najlepsze, a COVID-19 nie wyparował. Jesienią czeka nas kolejna fala zakażeń, choć jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, służba zdrowia sobie z tym poradzi.

Dziś po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń COVID-19 przekroczyła 1 tys. przypadków. Mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń, która według prognoz nie stanowi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej - napisał na Twitterze Niedzielski.

We wtorek resort zdrowia poinformował o 1075 nowych zakażeniach, zmarły dwie osoby. Ponad 300 pacjentów przebywa w szpitalach.

Koronawiurs znów atakuje

Naukowcy z Poznania przebadali w ostatnim czasie ścieki, by sprawdzić ile koronawirusa jest wśród społeczeństwa. Jak wyjaśniają, SARS-CoV-2 można wykryć w kale zakażonej osoby nawet do tygodnia przed wystąpieniem objawów. Badanie wykazało, że wskaźnik jest kilkukrotnie wyższy od tego, co podaje resort zdrowia.

Wskaźnik jest prawie pięciokrotnie wyższy, jeżeli chodzi o Poznań - informuje rzecznik prasowy poznańskiego UM, Joanna Zabierak.

Atak siódmej fali pandemii COVID-19 najlepiej widać we Francji, gdzie dziennie odnotowuje się już ponad 200 tys. nowych przypadków. Równie niepokojące wyniki napływają z Niemiec i Włoch.

logo Tu się dzieje