18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dojdzie do tragedii

Koronawirus: Polacy powtarzają błędy Włochów

23.03.2020  16:11
Koronawirus: Polacy powtarzają błędy Włochów
Koronawirus: Polacy powtarzają błędy Włochów Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus we Włoszech wywołał totalną katastrofę. Ludzie umierają masowo, krematoria nie nadążają z popieleniem zwłok, a w tym czasie Polacy powtarzają błędy, które Włosi popełnili w pierwszej fazie epidemii. 

Koronawirus we Włoszech zasiał totalne spustoszenie. Na początku trwania epidemii, przy pierwszej, łagodnej fazie, przyzwyczajeni do częstych i intensywnych kontaktów międzyludzkich Włosi zlekceważyli zagrożenie.

Kiedy zamknięto tam szkoły, młodzież uznała, że ma ferie. Ludzie korzystali z wolnego czasu, spotykali się na imprezach i innych wspólnych aktywnościach i to doprowadziło do tragedii. Teraz we Włoszech nikomu nie jest do śmiechu, wszyscy drżą o własne życie.

Koronawirus: Polacy powtarzają błędy Włochów

Tymczasem w Polsce jesteśmy w punkcie, w którym Włochy były jeszcze trzy tygodnie temu. Przestrzegając odgórnych zaleceń i pozostając w domu mamy szansę zatrzymać straszną chorobę i nie dopuścić do takiej sytuacji, jaka ma miejsce w Italii.

Niestety, Polacy zamiast uczyć się na cudzych błędach, tylko je powielają. Zamiast siedzieć w domach, wiele osób korzysta z pięknej pogody, wychodzi na spacery, rolki, rowery - wszystko w grupach. Młodzi ludzie, którzy nie czują się śmiertelnie zagrożeni, spotykają się ze sobą na imprezkach, grach planszowych, piwkach.

Stoimy w obliczu klęski. Jeśli nie przestaniemy bagatelizować zagrożenia, już wkrótce z 700 zachorowań, możemy zrobić 70 000, a nasza służba zdrowia nie jest na to gotowa. Pozostawajcie w domach dla bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny. To ostatni gwizdek.