18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

smutne wieści

Pierwsza ofiara COVID-19 wśród medyków! Szpital w Radomiu w żałobie

Emilia Waszczuk
16.04.2020  12:31
Pierwsza ofiara COVID-19 wśród medyków! Szpital w Radomiu w żałobie
Pierwsza ofiara COVID-19 wśród medyków! Szpital w Radomiu w żałobie Fot: Shutterstock

Nie żyje 46-letni fizjoteraeuta, pracownik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. To pierwsza ofiara COVID-19 wśród pracowników służby zdrowia w Polsce.

Bardzo smutne informacje ze szpitala w Radomiu. Na oddziale intensywnej opieki medycznej zmarł 46-letni mężczyzna. To pracownik placówki - fizjoterapeuta, u którego dwa tygodnie temu stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-COV-2.

Mężczyzna początkowo skarżył się na silny, duszący kaszel. Po tygodniu hospitalizacji na oddziale wewnętrznym został przeniesiony na OIOM - pacjent nie był w stanie samodzielnie oddychać. 46-latek został podłączony do respiratora i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety, w nocy ze środy na czwartek jego stan gwałtownie się pogorszył. Mężczyzna zmarł.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego

- przekazała w rozmowie z TVN25 rzecznik szpitala, Karolina Gajewska.

46-latek osierocił żonę i dwójkę dzieci. Zakaził się najpewniej w pracy, od jednego z pacjentów neurologii.

Szpital ogniskiem epidemii

W szpitalu w Radomiu koronawirusem SARS-COV-2 zakaziło się już 200 osób, z czego aż 112 to pracownicy służby zdrowia! Placówka jest jednym z największych ognisk wirusa w Polsce.

Skąd tak tragiczny bilans? Szpital w Radomiu od dawna alarmował, że brakuje im podstawowych środków ochrony osobistej - na czas walki z pandemią nie mieli nawet rękawiczek, masek i fartuchów dla personelu.  

W sumie w Polsce zakażenie koronawirusem zdiagnozowano dotąd u 7771 osób, z czego aż 292 pacjentów zmarło z powodu COVID-19.

Przeczytaj więcej
Komentarze