18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

UWAGA KLIENCI

Koronawirus atakuje Biedronkę. Zamykają sklepy w środku dnia!

Emilia Waszczuk
25.03.2020  11:28
Koronawirus atakuje Biedronkę. Zamykają sklepy w środku dnia!
Koronawirus atakuje Biedronkę. Zamykają sklepy w środku dnia! Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

SARS-COV-2 uderza w ulubioną sieć dyskontów większości Polaków. Biedronka w dobie pandemii znacznie ogranicza swoją działalność.

W Polsce dopiero zaczyna się epidemia koronawirusa SARS-COV-2, a już przeżywamy kryzys. Wielu ludzi traci źródło dochodów, firmom grożą upadki, służba zdrowia jest niewydolna, a Polacy zamknięci w domach. Otwarte są za to sklepy spożywcze, w których tłumnie mogą gromadzić się klienci.

Część sklepów wprowadziła jednak specjalne środki ostrożności - w niektórych jednocześnie przebywać może kilka osób, przed wejściem stoją kolejki, a pracownicy osłaniają się szybami z pleksiglasu. Biedronka wprowadziła jednak dodatkowe obostrzenia, które mogą rozsierdzić część klientów.

Biedronka zamyka sklepy w środku dnia

W całej Polsce sklepy sieci Biedronka od tygodnia pracują dużo krócej niż w cześniej - od godziny 8 rano, do 20. Teraz zamkną się na jeszcze więcej czasu. W środku dnia nie będzie można zrobić zakupów.

Każdy z punktów musi zamknąć się na godzinę - pomiędzy 13.30 a 14.30. To tak zwana "przerwa techniczna", przeznaczona na pracowników sklepu. Chodzi o to, by osoby z porannej zmiany mogły bezpiecznie opuścić pracę, a sprzedawcy ze zmiany popołudniowej się do niej przygotować. Obie grupy nie będą miały ze sobą bezpośredniego kontaktu.

To nie jedyna zmiana w Biedronce. Od poniedziałku obowiązują dwie kolejki - dla seniorów i pozostałych klientów. Osoby starsze wchodzą na zakupy w pierwszej kolejności. Ponadto w każdym sklepie powinny znajdować się taśmy oddzielające klientów przy kasach, chusteczki nawilżane oraz pojemnik z płynem do dezynfekcji.  

Czytaj także
Przeczytaj więcej