18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat Polaków

Tragiczny efekt zarazy. Ludzie masowo umierają w domach

25.04.2020  17:25
Tragiczny efekt zarazy. Ludzie masowo umierają w domach
Tragiczny efekt zarazy. Ludzie masowo umierają w domach Fot: Dragana Gordic/Shutterstock

Koronawirus doprowadził do najprawdziwszej psychozy strachu. Ludzie w Polsce, obawiając się zarażenia patogenem, umierają we własnych domach z innych przyczyn.

Koronawirus bardzo mocno nas wszystkich przestraszył. Nic dziwnego. Działania władz, społeczna izolacja, wysyp niepokojących informacji - to wszystko nie wpływa dobrze na nasz stan psychiczny. Wiele osób boi się dosłownie wystawić głowę na dwór.

Jak w takiej sytuacji dbać o własne zdrowie? Wiele przychodni się zamknęło, a szpitale mają pełne ręce roboty w przypadku osób z COVID-19. Przez taki obrót sprawy osoby, które potrzebują pomocy przy innej dolegliwości - często wolą zostać w domu i ją "przeczekać".

Koronawirus: Ludzie umierają w domach

O ile możemy coś takiego zrobić w przypadku zwykłego kataru lub bólu stawów, o tyle jest to wyjątkowo niebezpieczne, kiedy mamy objawy ze strony serca. Lekarze ostrzegają, by zwracać się o pomoc niezwłocznie w takim przypadku. W tym momencie Polakom zdarza się umierać w domu z powodu strachu przed zakażeniem koronawirusem.

Ludzie umierają w domach

- mówi w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" prof. Krzysztof Reczuch z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Zawał jest priorytetem, dlatego pacjent od razu zostanie zawieziony do pracowni hemodynamicznej w celu zastosowania pilnego leczenia interwencyjnego. Każdy z pacjentów jest brany pod uwagę jako osoba zakaźna. Natomiast od osób, u których jest podejrzenie infekcji koronawirusem, pobiera się wymaz. Wszystko trwa 10 sekund

- wyjaśnia Super Expressowi prof. Stanisław Bartuś, kierownik Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Lekarze biją na alarm, że w przypadku wystąpienia bólu w klatce piersiowej, należy skontaktować się z medykiem jak najszybciej. Nie bójmy się wzywania karetki w wyjątkowych sytuacjach - to może uratować nasze życie.

Przeczytaj więcej
Komentarze