18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szpitalna katastrofa

Dramat w Polsce! Nie ma łóżek dla zakażonych koronawirusem

Emilia Waszczuk
02.04.2020  16:20
Dramat w Polsce! Nie ma łóżek dla zakażonych koronawirusem
Dramat w Polsce! Nie ma łóżek dla zakażonych koronawirusem Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Bardzo złe informacje ze szpitala MSWiA. Przekształcona na zakaźną placówka nie może przyjąć więcej pacjentów. Co z chorymi na COVID-19?

Ilu Polaków i mieszkańców Polski faktycznie zakaziło się koronawirusem SARS-COV-2? Tego nie wiadomo, bo część z nas może przechodzić to całkowicie bezobjawowo lub łagodnie. Niestety, przebadanych i czekających na wyniki badań jest tylu, że już skończyło się dla nich miejsce! Co gorsza, w części szpitali nie ma także testów wykrywających COVID-19!

Nie ma miejsc dla chorych

Prawdziwy dramat rozgrywa się w Warszawie, w szpitalu MSWiA przy ul. Wołoskiej. To ogromna placówka, niestety, już teraz zapełniona do maksimum. Ani jeden pacjent więcej nie może liczyć w niej na hospitalizację.

Szpital całkowicie, czasowo, wstrzymał przyjęcia osób z podejrzeniem COVID-19, a nawet tych ze stwierdzoną chorobą. Problemy placówki potwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Rzeczywiście szpital MSWiA w związku z dużą liczbą pacjentów poinformował o chwilowym wstrzymaniu, ale mamy w odwodzie inne szpitale, wojewoda ma też w odwodzie inne szpitale w dyspozycji

- mówi Wojciech Andrusiewicz.

Czytaj także
Przeczytaj więcej