18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czasie płyń szybciej!

Koniec maseczek w Polsce? Jest deklaracja, za chwilę odetchniemy!

20.05.2020  20:13
Koniec maseczek w Polsce - jest wstępna data
Koniec maseczek w Polsce - jest wstępna data Fot: Jakub Kaminski/East News

Kiedy zdejmiemy maseczki z twarzy? Minister zdrowia Łukasz Szumowski daje nadzieję na rychłe pozbycie się utrudniających oddychanie osłon.

Czesi znoszą obowiązek noszenia maseczek w otwartych przestrzeniach, a my patrzymy na nich z zazdrością. Czy jest jakakolwiek szansa, byśmy w poniedziałek 25 maja zdjęli osłony z twarzy? Nie. Ale może się to udać już kilka dni później.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie pozostawia złudzeń - do końca maja maseczki muszą towarzyszyć nam, nawet jeśli wychodzimy wynieść śmieci. Za ich brak grożą nam wysokie kary pieniężne. Po maju przychodzi jednak czerwiec i kolejny etap "odmrażania" Polski.

Koniec maseczek w czerwcu?

Już wiadomo, że 1 czerwca najprawdopodobniej otwarte zostaną kina i teatry. Możliwe, że tego samego dnia na spacer nie będziemy musieli zabierać przyłbic i masek. Minister Zdrowia daje nadzieję na przynajmniej częściowe zdjęcie nakazu noszenia ich na twarzach.

W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia

- powiedział w środę w Radiu Puls.

Minister zdrowia zapewnił przy okazji, że epidemia w Polsce powoli zaczyna wygasać, choć statystyki mówią coś całkiem innego. Szumowski twierdzi jednak, że sytuacja na Śląsku już za chwilę zostanie opanowana, a Polacy będą mogli wypatrywać oczekiwanego końca uciążliwych obostrzeń i całkowitego odmrożenia gospodarki (jego wstępny termin i kalendarz znoszenia kolejnych restrykcji przedstawiła już minister rozwoju Jadwiga Emilewicz).

Zobacz także

logo Tu się dzieje