18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

groza nad Polską

Koronawirus paraliżuje Polskę. ZNÓW NAS POZAMYKAJĄ?

05.06.2020  12:14
Ponowny paraliż Polski przez koronawirusa? - Emilewicz komentuje
Ponowny paraliż Polski przez koronawirusa? - Emilewicz komentuje Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Epidemia koronawirusa powoli wygasa w Europie, ale nie w Polsce. U nas ciągle przybywa nowych przypadków. Czy powinniśmy obawiać się ponownego zamrożenia gospodarki i przymusowej, społecznej kwarantanny?

Koronawirus kilka miesięcy temu sparaliżował świat. Zaczął się czerwiec, a epidemia powolutku zaczyna odpuszczać w części krajów. Ale nie w Polsce. Choć premier Mateusz Morawiecki i rząd PiS obwieścili sukces w walce z wirusem i odmrozili gospodarkę, rzeczywistość i dane mówią swoje. A prawda jest zupełnie inna.

Liczba nowych przypadków stale rośnie, przybywa też nowych ognisk. Kolejne europejskie kraje otwierają granice i zaczynają wpuszczać ludzi z zewnątrz, Polacy nie mają jednak takiej możliwości. Dla przykładu: Czesi otworzyli się dla wszystkich sąsiadów, poza Polską. Powodem jest niewygasanie epidemii.

Znów nas pozamykają?

Koronawirus nie znika, a Polacy coraz odważniej korzystają z danej im przez rząd wolności. Jak się to skończy? Może być tragicznie. Czyżby czekało nas lato w przymusowej, społecznej kwarantannie, zamiast wakacji pod gruszą, na plaży czy górskim szlaku?

Jak na razie rząd nie ma (oficjalnie) w planach ponownego włączania restrykcji. Nie znaczy to jednak, że paraliż nie nastąpi. O aktualnych decyzjach powiedziała w TVN wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Nie mamy planów ponownego zamrażania gospodarki. Nie wiemy co stanie się jesienią, gdy pojawi się także wirus normalnej grypy, ale wiemy już więcej o koronawirusie - powiedziała.

Co ciekawe, stwierdziła, że mimo upadających firm i epidemii, Polska może odnotować rekordowy wzrost gospodarczy...

Przeczytaj więcej
Komentarze