18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokłosie pandemii

Do końca wierzył, że pokona koronawirusa. 35-letni Polak nie żyje

23.04.2020  13:00
Do końca wierzył, że pokona koronawirusa. 35-letni Polak nie żyje
Do końca wierzył, że pokona koronawirusa. 35-letni Polak nie żyje Fot: Shutterstock

Koronawirus zasiał w naszych sercach niepokój. Nic dziwnego, z powodu pandemii umierają nie tylko ludzie w podeszłym wieku. Doskonale dowodzi tego smutna historia 35-letniego Polaka. 

Koronawirus sprawia, że boimy się o swoje życie. Nic dziwnego. Codziennie słyszymy o nowych przypadkach zachorowań i martwimy się, czy zjadliwy patogen nie zagości w naszych progach. Nie pomaga fakt, że choroba, którą wywołuje, bywa bezlitosna. 

Początkowo wydawało się, że koronawirus niebezpieczny jest jedynie dla osób starszych i przewlekle chorych. Niestety, życie pokazało, że nawet młode osoby są narażone na najgorsze.

Koronawirus zabrał życie 35-latka

Tragiczna historia 35-letniego Polaka to potwierdza. Kiedy Kamil P. spod Poznania dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem, był przekonany, że szybko wyzdrowieje. Do końca nie stracił nadziei na to, że z tego wyjdzie. Jednakże los był wyjątkowo okrutny. 

Kamil P. miał od lat chore nerki i wątrobę - lekarze od początku obawiali się przebiegu COVID-19 w jego organizmie. On jednak był przekonany o zwycięstwie - zapewniał znajomych, że nie da się chorobie. Niestety, ostatecznie medycy przegrali walkę o życie mężczyzny.

Nie wiem skąd i od kogo się zaraził. Teoretycznie nie miał kontaktu z nikim, kto był chory czy przebywał za granicą. Chorował za to wcześniej na nerki, ale starał się normalnie żyć

- mówi dla Super Expressu Marian P., ojciec mężczyzny.

Wirusolodzy podkreślają, że osoby z chorobami nerek, które są dializowane, znajdują się w grupie ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19. Współczujemy rodzinie tego zmarłego, młodego człowieka. 

Przeczytaj więcej
Komentarze