18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe dane, życie pozamiatane

Korona-horror! Liczba chorych w Polsce wystrzeliła w kosmos!

Wojciech Kozicki
21.09.2020  10:42
Koronawirus w Polsce atakuje. Uratuje nas szczepionka na COVID-19?
Koronawirus w Polsce atakuje. Uratuje nas szczepionka na COVID-19? Fot: Planeta.pl

Koronawirus w Polsce najwidoczniej dopiero się rozkręca, a epidemia przybiera na sile. W niedzielę padł brutalny rekord zachorowań na COVID 19, ale to nie koniec dramatu. W poniedziałek 21 września Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane. Zaraza z Wuhan miażdży Polaków!

Koronawirus w Polsce, tak jak zapowiadał minister zdrowia Łukasz Szumowski, jesienią kontratakuje. Czy to już druga fala zachorowań? Wszystko wskazuje na to, że najgorsze dopiero przed nami.

Liczba osób z koronawirusem w Polsce - dane z 21 września

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w poniedziałek testy na koronawirusa dały wynik pozytywny u 748 osób, a 5 osób zmarło. W sumie w Polsce od początku epidemii odnotowano 79988 przypadków COVID-19, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi już 2298!

Mamy 748 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (120), łódzkiego (93), pomorskiego (90), małopolskiego (83), opolskiego (70), podkarpackiego (58), wielkopolskiego (52), lubelskiego (48), śląskiego (45), kujawsko-pomorskiego (21), lubuskiego (15), podlaskiego (13), zachodniopomorskiego (12), warmińsko-mazurskiego (11), dolnośląskiego (9), świętokrzyskiego (8). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-K Elbląg, 78-M Ostróda, 56-M Poznań,74-M i 71-K Kraków. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 79 988 /2 298 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań czeka nas nowy lockdown? Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że tak ostre restrykcje i obostrzenia nie wrócą, a do tego ujawnia kiedy w Polsce pojawi się szczepionka na COVID-19. Podobno mamy wirusa pod kontrolą. Tymczasem jeden z polityków wygadał się, że rząd PiS tylko udaje, a tak naprawdę system walki z wirusem nie istnieje!

Konferencja prasowa ministra zdrowia

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało w mediach społecznościowych, że 21 września o godz. 13:00 przed Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie odbędzie się briefing prasowy ministra zdrowia Niedzielskiego, wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz prof. Andrzeja Matyji oraz dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcina Jędrychowskiego.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze