18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia w Łodzi?

Ma koronawirusa, był na koncercie w Polsce

Wojciech Kozicki
15.03.2020  10:41
Koronawirus w Polsce - liczba osób chorych wzrośnie po koncercie w Łodzi?
Koronawirus w Polsce - liczba osób chorych wzrośnie po koncercie w Łodzi? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce to rozpędzająca się epidemia. Aktualne dane wskazują, że liczba chorych i zakażonych rośnie, w niedzielę 15 marca wynosi już 111 osób. Przypadków może być więcej, bo okazuje się, że chory kilka dni temu wybrał się na koncert w Łodzi.

W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, a od wielu dni media i i służby apelują, by nie wychodzić z domu bez potrzeby. Niektórzy te zalecenia ignorują, a skutki mogą być dramatyczne. W sobotę zdiagnozowano 5 nowych przypadków w województwie łódzkim. Okazuje się, że jedna z tych osób była niedawno na koncercie!

Jak podaje „Fakt”, nosiciel koronawirusa w środę 11 marca brał udział w koncercie w klubie Pop'n'Art w Łodzi. „Radio Łódź” donosi, że zakażona osoba przebywała w lokalu w godzinach 18-24.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że jedna z osób obecnych na środowym Jam Session potwierdziła dziś u siebie przypadek wirusa SARS-CoV-2 . Zgodnie z zaleceniami Stacji San-Epid namawiamy wszystkich, którzy zjawili się w naszym lokalu od środy lub mieli kontakt z takimi osobami na dwutygodniową kwarantannę – Fakt.pl cytuje komunikat udostępniony w internecie.
Lokal Pop'n'Art, mieszczący się przy placu Wolności w Łodzi, poinformował swoich gości, że u jednej z osób, które w środę (11 marca) obecne były na koncercie w lokalu, wczoraj (14 marca) potwierdzono zarażenie koronawirusem - podaje radiolodz.pl.

Jeśli ktoś był na tym koncercie, a zauważy u siebie objawy koronawirusa, „powinien skontaktować się z Sanepidem pod numerami telefonów: 42 253 62 00, 42 253 99 00”.

Objawy koronawirusa:

  • gorączka
  • kaszel
  • duszność
  • ból mięśni
  • splątanie
  • ból głowy
  • ból gardła

logo Tu się dzieje