18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w imię ojca i syna

Koronawirus robi sobie wolne w kościele? PiS otworzy świątynie

Emilia Waszczuk
16.04.2020  11:00
Koronawirus robi sobie wolne w kościele? PiS otworzy świątynie
Koronawirus robi sobie wolne w kościele? PiS otworzy świątynie Fot: Siarhei Liudkevich/Shutterstock

W Polsce czas na "odmrażanie" gospodarki, więc... PiS zamierza znieść restrykcje obowiązujące w świątyniach. Jak pomoże to państwu i zatrzyma epidemię?

Nowe zasady funkcjonowania państwa i plany odmrażania gospodarki datowane do połowy maja, przedstawi w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Jak nieoficjalnie udało się już ustalić, w pierwszej kolejności zmienią się dotychczasowe zasady pracy sklepów. Od najbliższego poniedziałku mielibyśmy także zacząć ponownie oddychać na świeżym powietrzu - zniesiony ma być zakaz wchodzenia do parków i lasów.

Ale to nie wszystko. Jak sugeruje "Dziennik Gazeta Prawna", politycy PiS chcą po raz kolejny iść na rękę duchownym. Zdaje się, że uważają, że koronawirus boi się wody święconej i w kościele nie zaraża, więc zamierzają znieść obowiązujące limity w świątyniach.

Nowe zasady w kościołach

Co zmienić by się dokładnie miało dla księży i wiernych? W kościołach dalej miałyby obowiązywać limity, ale te zależne byłyby od metrażu budynku. Jaką powierzchnię będzie mógł zajmować jeden wierny? Tego jak na razie nie wiadomo.

Wiadomo, że koronawirus potrafi "przeskoczyć" nawet 4 metry, a najbardziej niebezpieczny jest w zamkniętych pomieszczeniach. Od czwartku obowiązuje też nakaz noszenia maseczek - jak więc wierni będą przyjmować komunię?

Przeczytaj więcej
Komentarze