18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Liczba zgonów w Warszawie

Trzaskowski ujawnia: rząd kłamie i ukrywa ofiary wirusa!

Wojciech Kozicki
08.04.2020  20:14
Rafał Trzaskowski ujawnia, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa jest zaniżana przez rząd
Rafał Trzaskowski ujawnia, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa jest zaniżana przez rząd Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szokujący wywiad w programie „Fakty po faktach”. Ujawnił informacje na temat liczby zgonów w Warszawie i twierdzi, że rząd ukrywa prawdziwy bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Od jakiego czasu pojawiały się w mediach doniesienia polityków opozycji (niepodparte dowodami), że rząd PiS ukrywa prawdziwą liczbę ofiar koronawirusa w Polsce. Tymczasem Rafał Trzaskowski w TVN24 ujawnił, że ma wgląd do aktów zgonu w Warszawie i twierdzi, że w wielu jako przyczyna śmierci wpisany jest koronawirus, a rząd podaje w mediach zaniżone dane.

W programie na żywo Trzaskowski powiedział, że w stolicy wirus zabił 32 osoby, a Ministerstwo Zdrowia oficjalnie informuje tylko o 8 zgonach. Prezydent Warszawy nie potrafi wyjaśnić tych rozbieżności. 

Trzaskowski zwrócił uwagę, że skala problemu może być znacznie większa. Nie ma dostępu m.in. do danych z wojskowego szpitala jednoimiennego na ulicy Wołoskiej w Warszawie i nie jest w stanie ustalić liczby ewentualnych zgnonów na koronawirusa w tej placówce medycznej.

Wcześniej „Wyborcza”, powołując się na rozmowę z anonimowym medykiem sądowym, biła na alarm, że liczba ofiar koronawirusa w Polsce jest znacznie większa, niż podaje Ministerstwo Zdrowia. W statystykach nie uwzględnia się chociażby chorych, którzy zmarli w domach podczas kwarantanny.

Sanepid, który jest częścią administracji rządowej, nie jest zainteresowany ustaleniem, że człowiek zmarł z powodu koronawirusa, bo to pogarszałoby statystyki  - ujawnił „Wyborcza” medyk sądowy.

Zagłosuj

Czy rząd zaniża liczbę zgonów na wirusa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze