18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus

Nowe obostrzenia w Polsce. Jakie? Mamy przecieki!

Emilia Waszczuk
15.10.2020  16:20
Nowe ograniczenia w Polsce. Co się zmieni?
Nowe ograniczenia w Polsce. Co się zmieni? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Szereg nowych, uciążliwych obostrzeń, a może nawet paraliż kraju? Co szykują nam rządzący w walce z koronawirusem? Są przecieki.

Od godziny 11.30 trwało posiedzenie rządowego sztabu kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Po godzinie 17 zapowiedziano konferencję prasową, na której szef rządu z szefem MZ ogłosić mają nową listę stref żółtych i czerwonych oraz poinformować o nowych restrykcjach w walce z epidemią koronawirusa SARS-COV-2.

Czego możemy się spodziewać? Już w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia informował, że do strefy czerwonej włączonych zostanie ponad 100 powiatów, w tym wiele miast. W kwestii ograniczeń pojawiały się różne przecieki - od zakazu organizowania wesel, przez dodatkowe ograniczenia i limity w sklepach, po zakaz sprzedaży alkoholu.

Nowe ograniczenia w Polsce. Są przecieki

Co faktycznie ustalili politycy? Według nieoficjalnych informacji RMF, zespół rządowego sztabu kryzysowego dyskutował między innymi ograniczeniu pracy lokali gastronomicznych. I tu padły dwie opcje - pierwsza, to ich otwarcie dla klientów do godziny 22 (w całym kraju), druga - zakaz otwarcia po godzinie 20 lub 21.

Inny przeciek przekazany przez RMF, to duże ograniczenie w organizacji wesel. Ich całkowity zakaz to jednak ekstremum, którego rządzący nie chcą. Politycy myślą ponoć o zmniejszeniu limitu gości do 20-30 osób, niezależnie od strefy.

Ostatnia informacja dotyczy funkcjonowania szkół. Mimo oporów politycy mieli w czwartek debatować nad powrotem do nauki zdalnej. Jeśli się jednak na to zdecydują, obostrzenie może dotyczyć tylko starcszych uczniów, którzy mogą pozostać w domach bez opieki osób dorosłych.

Przeczytaj więcej
Komentarze