18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

powodzenia

NOWE OBOSTRZENIA W SZKOŁACH! To będzie masakra

19.08.2020  09:31
Koronawirus i nowe obostrzenia w szkołąch
Koronawirus i nowe obostrzenia w szkołąch Fot: David Tadevosian/Shutterstock

Koronawirus i nowe obostrzenia w Polsce. We wrześniu dzieci wracają do szkół, a MEN nie widzi żadnego problemu w tłumie uczniów. Ważne restrykcje wprowadzają więc władze wojewódzkie.

Epidemia trwa w najlepsze, a z Ministerstwa Zdrowia odchodzą nagle kolejni ludzie. W poniedziałek do dymisji podał się wiceminister Janusz Cieszyński, we wtorek opuścił je minister Łukasz Szumowski. Resort zostaje bez szefa, kto będzie nim zarządzał? Nie wiadomo.

Choć koronawirus panoszy się w Polsce i nikt nie potrafi go opanować, od września uczniowie mają wrócić do szkół. Co ciekawe, Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało jedynie zalecenia typu zachować dystans, nie skupiać się w grupach. nie dotykać kolegów i nie pożyczać od nich kredek/linijki, czy nosić maseczkę jedynie na przerwie - bo wiadomo, wraz z dzwonkiem wirus grzecznie siada w ławce i się nie przenosi.

Nowe obostrzenia

MEN przewiduje wprowadzanie dodatkowych restrykcji jedynie w przypadkach podejrzenia koronawirusa lub podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego, a i tu decyzje mają zapadać lokalnie. Już teraz wyręcza go więc wojewódzki sanepid.

Podkarpacki inspektor sanitarny zarządził, by w jego województwie dzieci w szkołach nosiły na twarzach przyłbice. Osłony uczniom zapewnić mają poszczególne placówki - jeśli ich nie stać, mogą ubiegać się o dofinansowanie. Ponadto - niezależnie od warunków atmosferycznych - lekcje wychowania fizycznego mają odbywać się na zewnątrz. Już widzimy tę grę w piłkę czy skakanie przez kozła w ulewie lub śnieżycy...

Każdy dyrektor ma stworzyć warunki do bezpiecznej nauki. I na trzech konferencjach z dyrektorami placówek z regionu mówiłem o moich rekomendacjach i nie słyszałem żadnego głosu sprzeciwu. Żaden dyrektor nie mówił, że będzie z tymi rekomendacjami jakiś problem

- powiedział Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor na konferencji w Rzeszowie.

Jak twierdzi, sytuacja w Polsce jest na tyle zła, że jedynym sposobem na uniknięcie zakażeń wśród uczniów jest ścisłe przestrzeganie zasad. Czy się uda? To dopiero się okaże...

Przeczytaj więcej
Komentarze