18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Polsce

RESTRYKCYJNE OGRANICZENIA OD PONIEDZIAŁKU. Ogromne zmiany

Emilia Waszczuk
19.10.2020  07:55
Nowe ograniczenia od poniedziałku. Koronawirus w Polsce
Nowe ograniczenia od poniedziałku. Koronawirus w Polsce Fot: Planeta.pl

Nowe ograniczenia w walce z epidemią koronawirusa SARS-COV-2. Zmiany obejmą całą Polskę.

Epidemia koronawirusa szaleje w Polsce, a rząd podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych, często bardzo restrykcyjnych obostrzeń. Część z nich weszła w życie już w sobotę 17 października, kolejne zaczynają obowiązywać w poniedziałek 19 października.

Nowe obostrzenia od 19 października

Nowe ograniczenia w walce z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 obejmują całą Polskę, jednak w najcięższej sytuacji znaleźli się mieszkańcy powiatów czerwonych. Od soboty rząd zaktualizował listę powiatów, które objęte zostały strefą czerwoną - jest ich już 152.

To właśnie tu najbardziej odczuwalne będą restrykcje, które obowiązywać mają od poniedziałku. Rząd wydał bezwzględny zakaz organizowania jakichkolwiek imprez okolicznościowych, w tym wesel, styp czy spotkań z okazji chrzcin.

Z kolei w powiatach objętych strefą żółtą od poniedziałku imprezy okolicznościowe gromadzić mogą maksymalnie 20 osób. Jest jeszcze jedno, zaskakujące obostrzenie, to... zakaz tańców.

Koronawirus i nowe ograniczenia w Polsce

W weekend znów mieliśmy tysiące nowych zakażeń koronawirusem, w sobotę liczba zdiagnozowanych przypadków sięgnęła niemal 10 tysięcy! Z uwagi na stale rosnący odsetek osób zakażonych i chorujących, rząd zmienił obostrzenia dla całego kraju, zamykając między innymi baseny, siłownie czy kluby fitness, co wywołało ogólnopolskie oburzenie. Epidemia uderzyła w niemal każdą dziedzinę życia - zaleca się samoizolację, wprowadzone zostały godziny dla seniorów i  dodatkowe ograniczenia w sklepach, na ulicy nie można jeść czy zapalić papierosa. Jedynie w kościołach zmiany są mało odczuwalne i delikatne.