18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie bolało

NOWE, RESTRYKCYJNE OGRANICZENIA W POLSCE. Jest data

Emilia Waszczuk
08.09.2020  18:01
Nowe ograniczenia w Polsce
Nowe ograniczenia w Polsce Fot: Piotr Molecki/East News

Główny Inspektorat Sanitarny zapowiada nowe restrykcje w walce z koronawirusem. Ograniczenia dotyczyć mają wesel. Wiadomo, kiedy mają wejść w życie.

Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze, na jesień zapowiadana jest wielka fala zakażeń, więc Ministerstwo Zdrowia opracowało nową strategię walki z SARS-COV-2. Ta zakłada między innymi... znaczne ograniczenie liczby testów, bo wiadomo - jak się choroby nie wykryje, to jej nie ma.

Tymczasem i rząd, i GIS główkują, czy i jakie wprowadzać w Polsce ograniczenia. Stawka jest wysoka, bo Polskie finanse już są w ruinie - mamy rekordowy deficyt w budżecie. Z drugiej strony stoi bezpieczeństwo Polaków - co zwycięży?

Nowe ograniczenia na ślubach

W zeszłym tygodniu główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas poinformował, że chciałby wprowadzenia restrykcyjnych ograniczeń na imprezach rodzinnych i weselach. Nowe zasady miałyby obejmować między innymi rejestrację gości oraz znaczne ograniczenie ich liczby. Szef GIS zapowiedział, że będzie bił się o te zmiany.

Teraz na jaw wychodzi, że ograniczenia faktycznie mają być wprowadzone, wiadomo także od kiedy. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, jeśli Pinkasowi się uda, zmiany czekają nas już od października. Pracą nad nowymi zasadami Sejm miałby zająć się w najbliższym tygodniu.

Wesela do zmiany. Koronawirus ważniejszy

Jarosław Pinkas stwierdził w radiu RMF FM, że zmiany powinny zostać zapowiedziane dużo wcześniej, więc Sejm musi się spieszyć. Nie można bowiem zrobić przykrej niespodzianki ludziom organizującym przyjęcia i wprowadzić ograniczeń z dnia na dzień.

Nie możemy dewastować życia ludziom. Są zamówione sale, zaproszeni goście - tłumaczy szef GIS.

Według obowiązujących w Polsce przepisów, w weselu udział może wziąć maksymalnie 150 osób, a w strefach żółtych i czerwonych kolejno 100 i 50. Po wprowadzeniu nowych restrykcji, w całej Polsce liczba gości weselnych nie będzie przekraczać 50 osób.

Przeczytaj więcej
Komentarze