18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe restrykcje

Maseczki albo więzienie? Zakaz wychodzenia z domów bez osłony twarzy

Emilia Waszczuk
09.04.2020  14:01
Maseczki albo więzienie? Zakaz wychodzenia z domów bez osłony twarzy
Maseczki albo więzienie? Zakaz wychodzenia z domów bez osłony twarzy Fot: Krystian Maj/KPRM

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział nowe, ważne obostrzenia w Polsce. Maseczki na twarz będą obowiązkowe.

Złagodzenie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa SARS-COV-2? Nic z tego, przynajmniej nie w najbliższych dniach. Święta Wielkiej Nocy mamy spędzić w ograniczonym gronie, bez rodzinnych spotkań i spacerów.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że od przyszłego czwartku (16.04), wszyscy mieszkający w Polsce muszą zasłaniać twarz (usta i nos) przebywając w przestrzeni publicznej!

Jakie kary przewiduje rząd za brak osłony twarzy? Minister Zdrowia jak na razie odpowiedzieć na to pytanie nie potrafi. Szczegóły zdradzi po świętach.

Skąd wziąć maseczkę?

Maseczki będą obowiązkowe dla wszystkich! Dlaczego rząd pozostawia nam lukę aż tygodnia na wprowadzenie nowego obostrzenia? Być może chodzi o fakt, że najzwyczajniej... maski nie są ogólnodostępne i Polacy muszą skądś je nabyć.

Skąd Polacy mają je zatem wziąć? Rząd obywatelom ich nie zapewni. Niestety, zakup również graniczy z cudem, szyją je za to polskie krawcowe, możemy też wykonać własne osłony twarzy w domach. Przedstawiamy sprawdzony sposób na maseczkę, która chroni przed koronawirusem aż w 86 procentach (lepsze są tylko specjalistyczne maski dostępne dla lekarzy).

Minister Szumowski zdaje sobie chyba sprawę z faktu, że maseczek na polskim rynku praktycznie nie ma. Poinformował bowiem, że osłona twarzy od 16 kwietnia będzie obowiązkowa, może być to jednak szalik, chusta czy kawałek materiału.

Przeczytaj więcej
Komentarze