18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mogą już nie zobaczyć bliskich!

Koronawirus - nowy zakaz w Polsce i cios w rodziny!

Wojciech Kozicki
24.09.2020  19:52
Koronawirus w Polsce - nowe zakazy i obostrzenia w walce z COVID-19
Koronawirus w Polsce - nowe zakazy i obostrzenia w walce z COVID-19 Fot: Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce to wciąż epidemia nie do zatrzymania. Ministerstwo Zdrowia wprowadza kolejne obostrzenia i zakazy, zarządza nowe strefy czerwone i żółte, ale COVID-19 nie ustępuje. Teraz nowe ograniczenia wejdą w życie w DPS-ach.

Liczba chorych na koronawirusa i ofiar śmiertelnych w Polsce nadal rośnie jak szalona. Minister zdrowia Adam Niedzielski robi więc co może, by zatrzymać epidemię. Tak jak zapowiedział, do wojny z patogenem włączyli się lekarze podstawowej opieki zdrowotnej i zlecili już ponad dziewięć tys. testów na koronawirusa. To jednak nie zatrzymało zarazy, więc czas na ostre posunięcia.

Zakaz odwiedzin w domach opieki społecznej - KORONAWIRUS!

Jak podaje Interia.pl, w życie wchodzi nowy zakaz. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zwrócił uwagę, że problemem są liczne i rozproszone ogniska koronawirusa. Patogen atakuje także w domach opieki społecznej. Resort zdrowia wraz z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjął decyzję, że będzie obowiązywał w nich zakaz odwiedzin.

Nowe zakazy i obostrzenia w Polsce

Czy czekają nas kolejne zakazy i obostrzenia? Kraska uspokaja, że ewentualne restrykcje są wprowadzane punktowo w miastach i powiatach i nie powinno się to zmienić. Przy okazji wyjaśnił, że niepokojący wzrost nowych przypadków w Polsce wynika z tego, że Polacy wracają z wakacji i „są bardzo aktywni w sferze podejmowania pracy”.

Kraska chwalił też działania, które w walce z wirusem prowadzą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej

W ostatnich dniach zlecenia wystawia od 700 do 800 POZ-ów. Średnia dzienna skierowań systematycznie rośnie, to obserwujemy od kilkunastu już dni. W ostatnich dniach jest to od 1,2 tys. do 1,5 tys. badań dziennie - powiedział Kraska. - W sumie lekarze POZ wystawili już ponad dziewięć tys. testów – pochwalił się Kraska. (Interia.pl)

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze