podali wstępną datę

Rząd zniesie kolejne ograniczenia! Otworzą hotele i galerie

Emilia Waszczuk
22.04.2020  09:43
Rząd zniesie kolejne ograniczenia! Otworzą hotele i galerie
Rząd zniesie kolejne ograniczenia! Otworzą hotele i galerie Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Pandemia trwa, ludzie zakażają się koronawirusem, a w Polsce brak stanu klęski żywiołowej. Zamiast tego PiS już zapowiada kolejne znoszenie ograniczeń.

Koronawirus ciągle szaleje, na jesień zapowiadana jest druga fala epidemii, Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że mamy za mało testów, a Jarosław Kaczyński uparcie dąży do wyborów. Choć końca ciężkiej sytuacji i wirusa nie widać, rząd postanowił powoli znosić ograniczenia.

Jako swój największy sukces w poniedziałek ogłosili... zdjęcie zakazu wchodzenia do lasów (sic!). Dzięki nim już tego samego dnia w parkach i lasach pojawiły się biwakujące tłumy młodzieży, której pozwolono wychodzić z domów bez opieki. Kolejną świetną decyzją były zmiany w sklepach spożywczych, dzięki czemu te znowu zapełniły się wygłodniałymi klientami. Teraz rząd poinformował, kiedy zdjęte zostaną kolejne obostrzenia.

Otworzą galerie i hotele

W środę rano w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział wprowadzenie drugiego etapu "odmrażania" Polski.

II etap zakłada między innymi otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz otwarcie części instytucji kultury np. galerii czy muzeów, ale nie kin i teatrów. Kiedy miałoby to nastąpić? Müller jest optymistą.

Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu - czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem

- powiedział w TVP.

Jak zaznaczył, największym problemem jest weekend majowy, który mógłby przynieść falę nowych zakażeń.

To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu

- powiedział.

Przeczytaj więcej
Komentarze