18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WRACAJĄ RESTRYKCJE

DUŻE OGRANICZENIA W SKLEPACH! Rząd walczy z koronawirusem

Emilia Waszczuk
10.10.2020  14:04
Godziny dla seniorów w sklepach
Godziny dla seniorów w sklepach Fot: Mateusz Jagielski/East News

Koronawirus i nowe ograniczenia w Polsce. Rząd podjął decyzję o przywróceniu ograniczeń w sklepach. Zakupy zrobimy tylko w wyznaczonych godzinach.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział szereg ograniczeń, mających zapewnić bezpieczeństwo seniorów w czasie epidemii. Już w najbliższych dniach rząd ogłaszać ma kolejne restrykcje, dziś zaś apeluje o samoizolację i pomoc osobom starszym.

Jak zauważył szef rządu, osoby powyżej 60 roku życia są najbardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19 i śmierć. Hospitalizacji po zakażeniu koronawirusem SARS-COV-2 wymaga aż połowa starszych pacjentów. Podjęte zostały więc pierwsze środki.

Godziny dla seniorów w sklepach

Już od 15 października w całej Polsce ponownie obowiązywać mają godziny dla seniorów. Osoby powyżej 60 roku życia będą miały wyznaczone specjalne godziny, w których rząd rekomenduje im robienie zakupów.

Godziny dla seniorów obowiązywać mają w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach między 10.00 a 12.00 rano. W tych godzinach młodsi klienci nie będą mogli wejść do punktów handlowych.

Naszym priorytetem jest ochrona osób starszych. Będziemy proponować kolejne, kompleksowe rozwiązania - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj więcej
Komentarze