18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ważne zmiany

Koniec godzin dla seniorów? Nowe zasady od poniedziałku!

Emilia Waszczuk
30.04.2020  09:39
Koniec godzin dla seniorów? Nowe zasady od poniedziałku!
Koniec godzin dla seniorów? Nowe zasady od poniedziałku! Fot: Karol Makurat/REPORTER

Epidemia nie ustaje, a rząd znosi kolejne ograniczenia i zakazy. Od poniedziałku otwierają się galerie handlowe. Co z godzinami dla seniorów?

Już od 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe (poza punktami rozrywki, rekreacji i gastronomią), a także między innymi muzea czy biblioteki. Ludzie będą mogli też pójść do fizjoterapeuty. Jednak to nie wszystkie zmiany, jakie nastąpią (szczegóły TUTAJ).
W związku z otwarciem galerii handlowych i uwalnianiem handlu pojawiło się ważne pytanie: co z godzinami dla seniorów? Czy nadal między 10. a 12. zakupy robić będą jedynie osoby powyżej 65 roku życia?

Zmiany od poniedziałku

Choć w środę, w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki nawet się na ten temat nie zająknął, szybko wyręczyła go minister Jadwiga Emilewicz. Polityk skomentowała otwarcie galerii handlowych, zachęcając Polaków do mądrych zakupów i wydawania pieniędzy.

Mam nadzieję, że Polacy pójdą do tych sklepów po to, żeby zrobić zakupy, a nie po to, aby przejść się tam na spacer

- powiedziała w rozmowie z WNP.pl

Zniesione zostają te "godziny dla seniorów", więc ta liczba godzin w galeriach będzie w całym wymiarze pracy sklepów dostępna - dodała.

Tak więc przed południem zakupy zrobimy ponownie już od 4 maja. Ale uwaga. Są też nowe ograniczenia!

W sklepach będzie mógł przebywać jeden klient na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Co ważne, powierzchnia handlowa nie oznacza powierzchni korytarzy między półkami. Ilości osób i przestrzegania zasad oraz dystansu społecznego mają pilnować pracownicy.

Co ważne, również na parkingach w centrach handlowych mają obowiązywać specjalne zasady - parkować będzie można tylko na co drugim miejscu!

Czytaj także
Przeczytaj więcej