18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne prognozy!

Minister Zdrowia zapowiada korona-dramat!

Wojciech Kozicki
02.10.2020  12:28
Ministerstwo Zdrowia przegrywa z koronawirusem. Niedzielski bezradny?
Ministerstwo Zdrowia przegrywa z koronawirusem. Niedzielski bezradny? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Koronawirus w Polsce przygrzmocił w piątek jak sam szatan, padł dobowy rekord nowych przypadków choroby z Wuhan. Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawia prognozy na najbliższe tygodnie. Okazuje się, że COVID-19 dopiero nam dokopie!

Andrzej Duda ogłosił, że mamy wirusa pod kontrolą - zwariował? A może żona Agata dała mu szlaban na internet i biedaczek nie wie się dzieje w kraju? Ministerstwo Zdrowia zupełnie nie radzi sobie z epidemią koronawirusa w Polsce. W piątek 2 października padł diaboliczny dzienny rekord zachorowań, ale to dopiero początek dramatu. Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Polsat News przedstawił mroczne prognozy.

Koronawirus w Polsce - rekord zachorowań i prognozy Ministerstwa Zdrowia

Niedzielski ostrzegł, że trzeba się spodziewać zwiększonej liczby dziennych zachorowań i „do połowy października nic się nie zmieni”. Zwrócił uwagę, że skala zachorowań w całej Europie eskaluje, a Słowacja i Czechy wprowadzają stan wyjątkowy. Pociesza jednak, że sytuacja nie jest taka zła, ponieważ u nas „porównywalnie w przeliczeniu na ludność sytuacja ma się o wiele lepiej" niż u południowych sąsiadów.

Nasze prognozy pokazują, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni liczba zachorowań może się wahać między 1,5-2,5 tys. – ujawnił Niedzielski. (Gość Wydarzeń)

Drugi lockdown w Polsce?

Czy Polsce grozi ponowny lockdown? Niedzielski uspokaja, że  rząd nie planuje zamknąć kraju, a lepszym rozwiązaniem jest "wprowadzanie narzędzi dolegliwych, ale na poziomie powiatów". Wyjaśnił przy okazji dlaczego liczba przypadków koronawirusa w Polsce rośnie tak intensywnie.

Mamy bardzo niewiele narzędzi, które chronią przed transmisją. Ona wynika z interakcji, relacji z innymi ludźmi, zbliżania się, takiego normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jeśli mamy osobę, która jest chora, musimy ją odizolować, bo w innym wypadku będzie zakażała – powiedział Niedzielski. (polsatnews.pl)

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze