18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mamy się czego bać

Koronawirus już w Polsce? 35 osób w szpitalach, 500 pod nadzorem

Emilia Waszczuk
04.02.2020  19:13
Koronawirus już w Polsce? 35 osób w szpitalach, 500 pod nadzorem
Koronawirus już w Polsce? 35 osób w szpitalach, 500 pod nadzorem Fot: CHINATOPIX/Associated Press/East News

Koronawirus atakuje Polskę? Wiceminister zdrowia poinformował we wtorek, że w kraju hospitalizowanych jest aż 35 osób. Kolejnych prawie 500 pozostaje pod nadzorem sanepidu.

Koronawirus zabija kolejne osoby, zarażonych - oficjalnie - jest ponad 20 tysięcy ludzi. W Polsce nie stwierdzono jak na razie żadnego przypadku zachorowania. Ale na wyniki badań czeka aż 35 osób!

W tej chwili w Polsce z podejrzeniem koronawirusa jest hospitalizowanych 5 osób plus 30 osób, które zostały ewakuowane z Wuhanu i przebywają w szpitalu wojskowym we Wrocławiu. W tej chwili w Państwowym Zakładzie Higieny są przeprowadzane badania pod kątem zarażenia koronawirusem. Pacjenci są odizolowani

- powiedział we wtorek wiceszef Ministerstwa Zdrowia, Waldemar Kraska.

Szczegółowe badania i kwarantannę przechodzi 35 osób, kolejnych 480 pozostaje pod nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej!

Polska gotowa na epidemię?

Wiceminister twierdzi, że Polska jest przygotowana na ewentualne wystąpienie choroby. Nadzór nad zagrożeniem sprawuje sanepid. Czy faktycznie podołamy? Zdaje się, że jesteśmy dużo bardziej zagrożeni niż dotychczas - grupa ewakuowanych z Wuhan Polaków leciała jednym samolotem z osobą zakażoną (jak na razie potwierdzono jeden przypadek).

Wszystkie służby są w pełnej gotowości. Jesteśmy gotowi na pojawienie się koronawirusa w Polsce

- mówił we wtorek Kraska.

Tymczasem według raportu Uniwersytetu Łódzkiego, Polska zupełnie nie jest gotowa na ewentualną epidemię. Co gorsza, ta może rozwinąć się nie gdzie indziej, jak w samych szpitalach. Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna - alarmują. 

Ministerstwo Zdrowia zdaje się jednak zupełnie nie martwić. Jak informują, na całą Polskę, czyli prawie 38 milionów osób, mamy "do dyspozycji około 60 kapsuł transportowych, oraz 47 sztucznych płuc". To wystarczy?

Przeczytaj więcej
Komentarze