18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska przegrywa z COVID-19

Stan nadzwyczajny w Polsce! Morawiecki zabierze wolność?

Wojciech Kozicki
09.10.2020  21:47
Morawiecki rozważa stan nadzwyczajny - przez koronawirusa zabiorą nam wolność?
Morawiecki rozważa stan nadzwyczajny - przez koronawirusa zabiorą nam wolność? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Koronawirus w Polsce to dramatycznie rosnąca śmiertelność, a liczba zakażeń to niemal codziennie nowy dobowy rekord. Obostrzenia i restrykcje nie pomagają, więc rząd PiS i Ministerstwo Zdrowia rozważają STAN NADZWYCZAJNY!

Liczba przypadków koronawirusa i zgonów na COVID-19 w Polsce rośnie jak wściekła. Od soboty w Polsce będą obowiązywały nowe przepisy, ale jak zapowiadają prognozy ekspertów, to nie powstrzyma epidemii. Czy w takim razie zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny w Polsce? Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza takiej ewentualności. Zwrócił uwagę, że w Czechach i na Słowacji stan nadzwyczajny został już wprowadzony i ujawnił, że „przyglądamy się tym przepisom, które obowiązują”.

Nowe przepisy i ograniczenia w Polsce - koronawirus wygrywa

Nawet jeśli stan nadzwyczajny na terenie Polski nie zostanie wprowadzony, to premier Morawiecki ostrzega, że w ramach obowiązujących przepisów, mogą zostać ogłoszone dodatkowe obostrzenia i rygory.

Jeżeli ta sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji, będzie konieczność innego zarządzania środkami, to nie wykluczamy żadnej z ewentualności – powiedział Morawiecki na konferencji prasowej. (radiozet.pl)

Jeśli w Polsce zostanie ogłoszony stan nadzwyczajny, to zgodnie z konstytucją, będą mogły „zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa".

 

logo Tu się dzieje