18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sanepid interweniuje

Koronawirus na Bożym Ciele. Zakażona osoba była na mszy

16.06.2020  15:11
Koronawirus na Bożym Ciele. Zakażona osoba była na mszy
Koronawirus na Bożym Ciele. Zakażona osoba była na mszy Fot: Yeti studio/Shutterstock

Koronawirus wciąż pustoszy Polskę, ale mimo to cały kraj wraca do dużej aktywności. Niestety, pociąga to za sobą bardzo przykre konsekwencje. 

Koronawirus dalej jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich Polaków. Dziś przekroczyliśmy niebezpieczną granicę 30 tysięcy zakażeń i na horyzoncie nie widać poprawy. Mimo to, rząd jakiś czas temu zdecydował się na zdjęcie obostrzeń i teraz widzimy tego zatrważające skutki.

W ostatnich dniach Polacy mogli uczestniczyć we mszach, obchodach Bożego Ciała, weselach do 150 osób i komuniach świętych. Niestety, już pojawiają się wieści o zakażonych, którzy bywali na takich uroczystościach i zarazili koronawirusem innych uczestników. Niedługo pół Polski znajdzie się na kwarantannie.

Koronawirus na Bożym Ciele 

Taka sytuacja miała m.in. miejsce w Tyliczu. W tamtejszym kościele o godz. 7 rano odbyła się msza z okazji Bożego Ciała. Wzięła w niej udział osoba, w której organizmie czyhał koronawirus. Teraz nowosądecki sanepid ma pełne ręce roboty.

Poszukiwane są osoby, które były na tym nabożeństwie obecne. Dodatkowo kościół został do odwołania zamknięty dla wiernych, a księża trafili na kwarantannę. Osoba zakażona pochodziła z miejscowości Muszynka. 

Sanepid apeluje, by osoby, które były na nabożeństwie zgłaszały się telefonicznie do służb sanitarnych. Prezentujemy wykaz numerów, pod którymi można to zrobić:

  • 18 443 54 64, wew. 26, 40, 44
  • 18 442 13 54, wew. 26, 40, 44
  • 692 238 655 (telefon alarmowy czynny całą dobę, cały tydzień łącznie z sobotą i niedzielą)
  • 604 370 193 (telefon alarmowy czynny całą dobę, cały tydzień łącznie z sobotą i niedzielą)

Prosimy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Muszynki o nadzwyczajne środki ostrożności, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w naszej parafii. Całą tę trudną sytuację polecajmy nieustannie Matce Bożej Tylickiej, prosząc o zdrowie dla zarażonych, a dla pozostałych o zachowanie od zarażenia wirusem. Pozdrawiam Was i obejmuję wszystkich modlitwą

- napisał dodatkowo w internecie ks. Piotr Fiksak, proboszcz parafii w Tyliczu.W obliczu braku obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek - musimy sami na siebie szczególnie mocno uważać. 

Przeczytaj więcej
Komentarze