18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strach

Koronawirus na mszy. Wierna zasłabła, potwierdziło się najgorsze

01.07.2020  17:57
Koronawirus na mszy. Wierna zasłabła, potwierdziło się najgorsze
Koronawirus na mszy. Wierna zasłabła, potwierdziło się najgorsze Fot: Yeti studio/Shutterstock

Koronawirus wciąż sieje w Polsce spustoszenie. Wierni z miejscowości Konina są przerażeni po tym, co wydarzyło się na jednej z mszy świętych.

Koronawirus atakuje Polaków, chociaż ci starają się już żyć normalnie, zupełnie tak, jakby nie było żadnego zagrożenia. Niestety, takie przekonanie nie wystarczy, by pozbyć się problemu pandemii. Przeciwnie - przynosi więcej złego niż dobrego.

Koronawirus na mszy świętej

Wierni z miejscowości Konina poważnie się przestraszyli, kiedy jedna z uczestniczek mszy świętej zasłabła podczas nabożeństwa. W szpitalu w Limanowej, dokąd trafiła, potwierdziło się najgorsze - kobieta była zakażona koronawirusem.

Wszyscy pracownicy szpitala, którzy mieli z nią kontakt, muszą teraz przejść kwarantannę. "Gazeta Krakowska" informuje, że kobieta nie była tego dnia u spowiedzi ani nie przyjmowała komunii świętej. W kościelnej ławce siedziała zaś ze swoimi dwoma domownikami. 

Kościół w Koninie został już zdezynfekowany. Mimo to, sanepid alarmuje, że inni uczestnicy mszy są także zagrożeni zakażeniem się koronawirusem. Z tej przyczyny Powiatowa Inspektor Sanitarna w Limanowej zwróciła się do kapłanów i wiernych uczestniczących w nabożeństwach, że powinni oni zachować większą ostrożność w kontaktach z innymi ludźmi, zwłaszcza, jeżeli wykazują oni objawy zakażenia.

W związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 28 czerwca 2020 r. w Kościele Parafialnym w Koninie oraz możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2  uczestników mszy św. o godz. 8.00 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej  prosi  duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności, przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi

- napisała Renata Tokarska - Powiatowa Inspektor Sanitarna w Limanowej.

Miejmy nadzieję, że takie rzeczy będą miały miejsce coraz rzadziej. 

Przeczytaj więcej
Komentarze