18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strach

Koronawirus na oddziale położniczym. Ciężarne objęte izolacją

12.10.2020  16:17
Koronawirus na oddziale położniczym we Wrocławiu
Koronawirus na oddziale położniczym we Wrocławiu Fot: Igor Borodin/Shutterstock

Koronawirus w dobie pandemii może być dosłownie wszędzie. Tym razem patogen zaatakował na oddziale położniczym. Wiele kobiet ciężarnych zostało objętych izolacją. 

Koronawirus w dobie pandemii przeraża nas wszystkich. Są jednak osoby, które mają pełne prawo bać się go bardziej niż reszta społeczeństwa. Seniorzy i kobiety w ciąży mają największe powody do obaw - mimo to, COVID-19 ich również nie zamierza oszczędzać.

Tym razem koronawirus uderzył... na oddziale położniczym. Przerażone kobiety w jednym z wrocławskich szpitali nie tylko boją się teraz o zdrowie swoje i swoich dzieci, ale również muszą zostać poddane izolacji.

Wrocław: Koronawirus na oddziale położniczym

Koronawirus został wykryty u pięciu położnych pracujących na oddziale położniczym w szpitalu im. Falkiewicza we Wrocławiu. Kobiety zostały oczywiście niezwłocznie skierowane na kwarantannę, a ich podopieczne z oddziału pozostają w izolacji szpitalnej.

Nie wyobrażamy sobie, jaki musi być strach młodej matki w tak podbramkowej sytuacji. Szczęśliwie, póki co u kobiet ciężarnych nie potwierdzono żadnego zakażenia. Dodatkowo, w tym momencie szpital położniczy na Brochowie funkcjonuje normalnie.

Miejmy nadzieję, że kolejne rekordy zachorowań, które jak grzyby po deszczu wyrastają na gruntach naszego kraju, nie przyniosą więcej takich historii. Jeśli jednak tak się stanie - oby wszyscy wyszli z tego cali i zdrowi.

logo Tu się dzieje