18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wątpliwości rozwiane

Koronawirus na paczkach z AliExpress? GIS wydał oficjalny komunikat

Emilia Waszczuk
27.02.2020  10:27
Koronawirus na paczkach z AliExpress? GIS wydał oficjalny komunikat
Koronawirus na paczkach z AliExpress? GIS wydał oficjalny komunikat Fot: Shutterstock

Czy koronawirus może przenosić się na przedmiotach? Tak! Pytanie, czy jest w stanie przeżyć na paczkach docierających do Polski z Chin z AliExpress. GIS wydał oficjalny komunikat.

W Chinach szaleje koronawirus, niestety, epidemia przeniosła się już także na Europę. Nowe, ogromne ognisko SARS-CoV-2019 powstało we Włoszech.

Tymczasem z Chin i popularnego AliExpress do Polski ciągle dochodzą przesyłki z tanimi przedmiotami. Polacy kochają chińskie produkty, ale na nałogowe kupowanie padł właśnie cień. Czy przesyłki z Państwa Środka są bezpieczne? Czy w paczce Chińczycy mogą wysłać nam koronawirusa?

Od samego początku rozkwitu epidemii, zdania na ten temat były podzielone. Sprawą zajął się więc Główny Inspektorat Sanitarny. W czwartek GIS wydał oficjalny komunikat.

Koronawirus na AliExpress

Jak zapewnia GIS, osoby otrzymujące paczki z Chin, nie są narażone na zakażenie się koronawirusem. Jak się bowiem okazuje, wirus nie jest w stanie przeżyć zbyt długo poza organizmem człowieka.

Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem. Koronawirusy są znane z tego, że nie przetrwają długo na przedmiotach takich jak listy lub paczki

- podał GIS.

A jednak, koronawirusem można zarazić się, dotykając różnych przedmiotów! Warunkiem jest jednak krótki czas, jaki minął od zostawienia bakterii przez chorego.

Wirus może być transmitowany poprzez: bezpośredni kontakt fizyczny; bezpośredni kontakt z kroplami oddechowymi, gdy zarażona osoba kicha, kaszle lub wydycha oraz pośredni kontakt poprzez dotknięcie zanieczyszczonych powierzchni, na których wirus może przetrwać przez bardzo krótki czas

- podaje GIS.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze