18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza

Koronawirus na weselu. Ogromne ognisko, 1000 osób na kwarantannie

15.07.2020  11:12
Koronawirus na weselu. Ogromne ognisko, 1000 osób na kwarantannie
Koronawirus na weselu. Ogromne ognisko, 1000 osób na kwarantannie Fot: Shutterstock/Natalia Kabliuk

Koronawirus na weselu w Nawojowej w województwie małopolskim daje się ludziom we znaki. Ognisko bardzo mocno się rozrasta. Nie widać końca tej trudnej sytuacji.

Koronawirus pojawił się na weselu w Nawojowej, które odbyło się w Boże Ciało, 11 czerwca. Na początku zakażenie wykryto u 41 osób biorących udział w zabawie. Na kwarantannę skierowano więc wszystkich gości weselnych, ich rodziny oraz obsługę sali. 

Niestety, koronawirus uderzył na tym weselu mocniej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Chociaż w przyjęciu łącznie uczestniczyło 100 weselników, to aktualnie na kwarantannie przebywa już blisko 1000 osób.

Koronawirus na weselu w Nawojowej

Liczba zakażonych koronawirusem po tym weselu wzrosła już do 151 osób, to więcej niż gościło na poślubnej imprezie. Jasne jest więc, że od gości zaraziły się również osoby, które miały z nimi kontakt już po zabawie w Nawojowej.

To obecnie największe i najpoważniejsze ognisko koronawirusa w Małopolsce 

- mówi w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' Dominika Łatak-Glonek, rzeczniczka sanepidu. 

Chociaż pandemia w Polsce nie odpuszcza, zmęczeni zamknięciem w domach ludzie wracają do normalnego funkcjonowania. Niestety, koronawirus nie przestaje być niebezpieczny i organizowanie wesela w tym czasie zawsze obarczone jest ogromnym ryzykiem.

Miejmy nadzieję, że sytuacja w Małopolsce ostatecznie się unormuje. 

Przeczytaj więcej
Komentarze