18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niebezpieczeństwo

Koronawirus nas zmiecie? Tłumy ludzi na długim weekendzie

15.06.2020  16:58
Koronawirus nas zmiecie? Tłumy ludzi na długim weekendzie
Koronawirus nas zmiecie? Tłumy ludzi na długim weekendzie Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Koronawirus z łatwością przenosi się z człowieka na człowieka, a jego pandemia zebrała w wielu krajach krwawe żniwo. Tymczasem Polacy tłumnie ruszyli na długi weekend czerwcowy, nic sobie nie robiąc z zagrożenia. 

Koronawirus jest śmiertelnie niebezpieczny, a jego pandemia trwa nadal. Rząd zdjął jednak wszelkie obostrzenia, a zamknięci wcześniej w domach Polacy - tłumnie ruszyli na długi, czerwcowy weekend. Obrazki znad Bałtyku mówią same za siebie.

Stęsknionych za odpoczynkiem i świeżym powietrzem Polaków nie odstrasza ani szalejący koronawirus, ani nadmorska drożyzna. Wszyscy spędzali długi weekend bardzo beztrosko i tłumnie gromadzili się w miejscowościach turystycznych, nic sobie nie robiąc ze środków ochrony osobistej.

Koronawirus i polskie wczasy

Co prawda nikt od nas już nie wymaga noszenia maseczek, ale przykłady Włoch, Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych jasno pokazują, że nie należy lekceważyć przeciwnika jakim jest koronawirus. W tzn. czerwcówkę tłoczno było nie tylko nad Bałtykiem, ale również w polskich górach.

Pawel Murzyn/East News
Pawel Murzyn/East News Fot: Pawel Murzyn/East News
WOJCIECH STROZYK/REPORTER
WOJCIECH STROZYK/REPORTER Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Takie okoliczności to zdecydowanie sielanka dla koronawirusa. Mamy szczerą nadzieję, że jakimś cudem wkrótce spirala zachorowań zacznie się zatrzymywać, chociaż patrząc na to, co ma miejsce - nie do końca możemy polegać na naszym optymizmie.

Przeczytaj więcej
Komentarze