18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia trwa

Koronawirus o nas nie zapomniał. MZ podaje dane

27.02.2022  11:20
MZ: Koronawirus wciąż o nas pamięta
MZ: Koronawirus wciąż o nas pamięta Fot: Shutterstock

Chociaż w dniach początku wojny my zupełnie zapomnieliśmy o koronawirusie, on nie zapomniał o nas. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane, jako światełko w tunelu możemy w nich zauważyć tendencję spadkową.

Koronawirus wciąż jest obecny w naszym społeczeństwie, chociaż pochłonięci pomocą Ukrainie i obserwacją trwających tam walk, zupełnie o nim zapomnieliśmy. Nic dziwnego, w końcu panuje w danych wyraźna tendencja spadkowa.

Jednakże warto pamiętać, że pandemia się jeszcze nie skończyła. Ministerstwo Zdrowia jak co dzień podaje dane o ilości przypadków zachorowań i zgonów w naszym kraju. Teraz nie jest inaczej.

MZ: Koronawirus wciąż o nas pamięta

Dziś na koronawirusa zachorowały 8 902 (w tym 916 ponownych zakażeń) osoby. Poza tym zmarło dziś 40 osób dotkniętych Covid-19, niektóre z nich oczywiście odeszły z uwagi na źle przebiegające choroby współistniejące.

Od początku pandemii układa się to w dość tragiczny bilans 5 660 493 chorych i 111 316 zmarłych na Covid-19. Pojawia się pytanie, czy tendencja spadkowa, będąca zdecydowanie światełkiem w tunelu, nie jest po prostu wynikiem braku testowania się w obliczu wojny?

Miejmy nadzieję, że nie.

logo Tu się dzieje