Tragedia trwa

Koronawirus od roku w Polsce. Dramatyczny bilans

03.03.2021  19:51
Koronawirus w Polsce
Koronawirus w Polsce Fot: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Koronawirus od roku jest w Polsce. Jeszcze w marcu 2020 nie wierzyliśmy, że to się dzieje naprawdę. Tymczasem obecny bilans jest naprawdę tragiczny. Jak wiele osób zachorowało i zmarło? Te dane mrożą krew w żyłach. 

Koronawirus w Polsce jest już rok. Nasza rzeczywistość od bardzo dawna związana jest wyłącznie z galopującą pandemią. Przed nami dopiero szczyt trzeciej fali, a już widać, jak bardzo nie możemy wytrzymać nieprzerwanego napięcia.

Nasz stan psychiczny pozostawia wiele do życzenia - na temat tego specjaliści nie mają absolutnie żadnych wątpliwości. Na początku pandemii wydawało nam się, że kiedy na świecie pojawi się milion zachorowań na Covid-19 - nikt tego nie wytrzyma. Tymczasem od momentu pojawienia się pacjenta zero w kraju - to my już przekroczyliśmy tę granicę.

Koronawirus w Polsce. Drastyczne dane

Dane mówią same za siebie. W kraju naprawdę od początku pandemii sytuacja jest dramatyczna. Odkąd Covid-19 dotarł do naszych granic zachorowało aż 1 735 406 osób. Co gorsza - zmarło aż 44 360 osób. Niestety - te dane każdego dnia znacząco się pogarszają.

Światełkiem w tunelu są dane na temat wyzdrowień. 1,441,479 osobom udało się pokonać koronawirusa i powrócić do zdrowia, chociaż często skutki uboczne Covid-19 odczuwane są przez nich jeszcze długo po wyzdrowieniu.

Rodzima służba zdrowia ma naprawdę ogromne problemy z utrzymaniem się na powierzchni. Jeśli nic się nie zmieni - trudno powiedzieć, co się wydarzy. Mamy jednak nadzieję, że szczepionki, które wystartowały pod koniec 2020 roku, faktycznie przyniosą jakąś zmianę.

Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19 to nasza ostatnia nadzieja. Gdybyśmy mieli takie możliwości już na początku pandemii koronawirusa - być może byłaby ona jedynie przykrym wspomnieniem.

Rozwiąż quiz

Koronawirus w Polsce. Pamiętasz najważniejsze momenty?

Pytanie

Jak szef GIS zalecał bronić się przed koronawirusem, nim epidemia wybuchła w Polsce?
Jak szef GIS zalecał bronić się przed koronawirusem, nim epidemia wybuchła w Polsce? Fot: https://www.gov.pl

    

Jak szef GIS zalecał bronić się przed koronawirusem, nim epidemia wybuchła w Polsce?

Czytaj także