18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest źle

Gargantuiczny rekord zakażeń! KORONAWIRUS ZAWŁADNĄŁ POLSKĄ

Emilia Waszczuk
10.10.2020  10:32
Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach
Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach Fot: Planeta.pl/Shutterstock

Koronawirus przejmuje kontrolę nad Polską. Epidemia rozszalała się na dobre. W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne dramatyczne dane o zakażeniach i zgonach. Jest źle.

Polska walczy z koronawirusem SARS-COV-2, a walka ta jest mocno utrudniona - jak wskazują badania, nawet jedna czwarta obywateli nie wierzy w epidemię! W konsekwencji ludzie nie przestrzegają zasad sanitarnych i patogen roznosi się jeszcze szybciej.

Aby przeciwdziałać transmisji SARS-COV-2, Ministerstwo Zdrowia od soboty wprowadziło nowe, surowe obostrzenia. Maseczki obowiązkowe są w całym kraju, cała Polska jest strefą żółtą, zmieniono też zasady zgromadzeń i imprez okolicznościowych. A to ciągle nie wszystko. Rząd rozważa bowiem kolejne ograniczenia, a nawet stan nadzwyczajny!

Koronawirus w Polsce. Nowe dane

W ostatnich dniach codziennie padał nowy dzienny rekord zakażeń. W sobotę znów jest bardzo źle. Ministerstwo Zdrowia informuje o 5300 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach SARS-COV-2. Są też kolejne tragiczne informacje o liczbie ofiar śmiertelnych COVID-19. W ciągu ostatniej doby zmarły aż 53 osoby.

logo Tu się dzieje